Генетичне дослідження вчених з Університету Південної Австралії показало прямий зв’язок між низьким рівнем вітаміну D та високим рівнем запалення в організмі. А коли запальний процес зберігається, це може сприяти широкому спектру проблем зі здоров’ям. Серед них аутоімунні хвороби, а також діабет другого типу та захворювання серця, що значно скорочують життя.

Роботу австралійських учених було опубліковано у Міжнародному журналі епідеміології. У своєму дослідженні вони вивчили генетичні дані 294 970 учасників Біобанку Великобританії. Вчених цікавив зв’язок між рівнями вітаміну D та індикатора запалення – С-реактивного білка, пише EurekAlert.

Як зазначає провідний автор дослідження, доктор Анг Чжоу, запалення – це спосіб тіла захистити тканини організму при травмі чи інфекції. Але в деяких випадках воно стає хронічним. У відповідь запалення печінка виробляє С-реактивний білок.

Анг Чжоу вказує, що в ході дослідження було виявлено односторонній зв’язок між низьким рівнем вітаміну D та високим рівнем С-реактивного білка. “Підвищення рівня вітаміну D у людей з його дефіцитом може зменшити хронічне запалення, допомагаючи їм уникнути низки супутніх захворювань”, – додає фахівець. Як зазначається у роботі, при адекватних концентраціях вітаміну D у крові може знизитися ризик або тяжкість хронічних захворювань із запальним компонентом, включаючи серцево-судинні хвороби та діабет.