Британські вчені зробили прорив у справі розробки нових вакцин від ВІЛ. Їм вдалося генерувати імунні клітини, які зберігаються в системі кровообігу і не дають вірусу поширюватися.

Розробка по-справжньому ефективної вакцини від ВІЛ стала більш реальною після того, як учені вирішили одну з фундаментальних проблем у розвитку подібних препаратів. До останнього часу у науки не було засобів генерувати імунні клітини, які досить довго зберігалися б у кровотоці і не давали вірусу поширюватися. Тепер же дослідники вважають, що ця головоломка вирішена. Вони розблокували процес, пов’язаний з білком ВІЛ, який призупиняє виробництво генеруючих антитіла В-клітин із імунної системи.

«Для того, щоб вакцина від ВІЛ працювала, її ефект повинен зберігатися досить довго, – говорять вчені з Кембріджського університету. – Досить непрактично просити людей приходити за новими уколами кожні 6 або 12 місяців. Ми хотіли створити вакцину, яка долає цей блок і генерує клітини, що тривалий час живуть та виробляють антитіла. Тепер нам вдалося з’ясувати, як це зробити. Створений спосіб значно поліпшити реакцію В-клітин за допомогою вакцини від ВІЛ. Ми сподіваємося, що наше відкриття зніме певний параліч у справі створення нових вакцин, цей процес буде продовжуватися».

В ході лабораторних експериментів новий підхід дозволив викликати ту саму реакцію імунної системи, яка тривала більше року. В майбутньому це зробить можливим виробництво вакцин, стимулюючих тривалу реакцію B-клітин проти вірусу ВІЛ. Тим самим буде створено новий засіб, призначений для потужної боротьби проти небезпечного вірусу.

Читайте також:  Два маловідомі побічні ефекти від вживання волоських горіхів

Джерело: MedikForum

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News