Вчені з Університету Ньюкасла (велика Британія) представили докази того, що діабет 2 типу оборотний, для зцілення від нього не потрібні ліки. Побороти захворювання цілком реально за допомогою низькокалорійної дієти, встановили фахівці.

«Втрата одного грама жиру з підшлункової залози за допомогою дієти сприяє відновленню нормального виробництва інсуліну і повернення назад діабету 2 типу», – таку заяву за результатами здійсненої роботи зробили британські лікарі.

Фахівці розповіли, що потужним чинником розвитку діабету 2 типу є накопичення жирових клітин печінкою. Надлишок жиру в печінці, за їх словами, передається підшлунковій залозі, внаслідок чого ушкоджуються виробляючі інсулін клітини.

«Досліди показали, що поява жиру в підшлунковій переводить її клітини, що відповідають за виробництво інсуліну, своєрідний режим виживання, в якому вони перестають виробляти гормон і просто намагаються не померти», – розповіли фахівці про отримані під час експериментів з мишами даних.

Читайте також:  Вчені попередили про токсичність свіжовиловленої риби

Вирішивши, що позбавлення органів від жиру може допомогти виправити таке порушення, вчені перевірили, наскільки ефективною здатна бути низькокалорійна дієта щодо діабету. Вони запросили для випробувань кілька десятків людей з діабетом 2 типу і запропонували їм харчуватися відповідно до низькокалорійного раціону. Ефект дієти виявився вражаючим: нормальна діяльність підшлункової відновилася, клітини організму знову знайшли нормальну чутливість до інсуліну.

Якщо нові більш масштабні випробування підтвердять успіх цього досвіду, те, як передбачають клініцисти, запропонований ними спосіб лікування діабету буде впроваджено в лікарську практику.

Джерело: MedikForum