За даними вчених з Австрії, щотижнева кількість пластику, що з’їдається людьми, наближається до п’яти грамів – стільки ж важить банківська карта.

Мікрочастинки пластику сьогодні утримуються буквально скрізь, констатують дослідники: вони можуть вдихатися з повітрям, вживаються з водою та їжею.

«Викинутий пластик розпадається на наночастинки та потрапляє в землю та воду. З морепродуктами, овочами та фруктами він потрапляє в організм людини», – із цією застережливою думкою вчені виступили у ЗМІ.

Говорячи про те, що в організм сучасних людей потрапляє дуже велика кількість пластику, науковці зазначають, що його джерелом у наші дні може бути навіть питна вода, що бути пляшкою. Вони підрахували, що люди, які п’ють воду з пляшок, ризикують отримати майже 90 тис. частинок пластику за рік. Ті, хто використовує водопровідну воду – близько 50 тис.

Дослідники наголошують, що проникнення пластику в організм може стати фактором несприятливих процесів, патологій, збоїв. Із цим пов’язаний розвиток таких хвороб, як діабет, ожиріння, захворювання печінки.