Близько чверті населення світу страждає на підвищений кров’яний тиск. Лікар пояснює, які продукти природно знижують кров’яний тиск.

Постійно підвищений артеріальний тиск (вище 140/90 мм рт. ст.) є одним із найбільших факторів ризику серцевого нападу та інсульту. Якщо це триває довго, це призводить до пошкодження судин, які потім стають дедалі вужчими та жорсткішими.

Барвники, наприклад ті, які удосталь містяться в темних ягодах або какао, зберігають еластичність судин і захищають від запалень, так само як і надходження жирних кислот омега-3. Мінерали калій (міститься в овочах та бобових) та магній (міститься в овочах) також відіграють важливу роль у регулюванні кров’яного тиску.

Корінні народи Куна не знають високого кров’яного тиску

Читайте також:  5 жирів, які корисні для організму

Куна, корінна група населення, яка в основному селиться на карибських островах Сан-Блас, є чемпіонами світу з вживання какао щонайменше п’яти чашок на день і більше, від малюків до людей похилого віку.

“Це означає, що вони споживають багато флаванолів щодня, можливо, це найвищий рівень у світі. Як виявили вчені, це також секрет вашого здорового кров’яного тиску. До речі, какао також покращує роботу пам’яті”, – каже лікар загальної практики Тетяна Захарова.

Ці продукти знижують кров’яний тиск

1. Какао

Какао багате на флаваноли — групу фітохімічних речовин, які стимулюють вироблення оксиду азоту (NO) у кровоносних судинах. Ця біоактивна молекула розширює судини та забезпечує еластичність. Він також має протизапальну дію.

Читайте також:  Лікар назвала цукор одним із найшкідливіших для судин продуктів

“Флавоноїди захищають великі артерії серця, мозку та ніг. З’їдайте до 30 г темного шоколаду (з вмістом какао не менше 70 відсотків) щодня або додавайте какао-боби у мюслі”.

2. Льняна олія

Лляна олія містить велику кількість жирних кислот омега-3, які вбудовані безпосередньо у внутрішній шар стінки судини, ендотелій. Це робить судини еластичнішими і водночас захищає від запалень.

“Приймаючи 1 столову ложку на день, ваші судини завжди будуть добре змащені”.

3. Буряк

Цей бульбовий овоч стимулює вироблення оксиду азоту як і какао, але з допомогою іншого біохімічного механізму. Найкраще пити сік, щоб нейтралізувати чи знизити високий кров’яний тиск.

“Бетаїн, ще одна біоактивна речовина в червоній диво-кулі, діє як антагоніст шкідливого гомоцистеїну і перетворює його на метіонін. Це запобігає пошкодженню судин і запобігає серцево-судинним захворюванням”.

Читайте також:  Лікар порадила не їсти деякі продукти при застуді

Будь то сік, салат або смузі, буряк повинен регулярно збагачувати ваш раціон. Брокколі, шпинат та кіноа також містять багато бетаїну.

4. Селера

Вторинна рослинна речовина 3-N-бутилфталід, що міститься в селери, розслаблює м’язи кровоносних судин, внаслідок чого вони розширюються. Багато його можна знайти у селери. Селера також багатий калієм, який, будучи антагоністом натрію, відіграє центральну роль у регулюванні артеріального тиску.

“В якості перекушування з’їжте кілька паличок селери з соусом або приготуйте смузі. З насіння можна приготувати настій”.

Інші рекомендовані продукти

  • Риба
  • Лляне насіння
  • Бобові (чечевиця, нут, квасоля)
  • Помідори.

Рекомендується бути обережним:

  • Сіль
  • Алкоголь
  • Лакриця