Поради автора книги «Дієта для фертильності» доктора Жорже Хаварро допоможуть вам підвищити шанси на зачаття.

Їжте в достатку
Цільнозернові

Вівсянка, висівки, хліб цільнозернової пшениці та інші вуглеводи з низьким глікемічним індексом допомагають регулювати рівень глюкози та інсуліну і тим самим сприяють плодючості.

Овочевий білок

Доктор Хаварро говорить, що жінки, які отримують велику кількість білка з сої, бобових, горіхів рідше стикаються з проблемою безпліддя.

Зелені листяні овочі

Вони багаті фолієвою кислотою. Доктор Хаварро переконаний, що високий вміст фолієвої кислоти в жіночому організмі виражається в мінімальній кількості циклів, під час яких не відбувається овуляції.

Читайте також:  Дієтолог назвав продукт, який підвищує стійкість до стресу
Квасоля

На додаток до білку квасоля і сочевиця містять багато заліза, речовини, яке пов’язують зі зниженим ризиком ановуляторного безпліддя (невихід яйцеклітини з яєчника).

Скоротіть споживання
Транс-жири

Численні смажені і запаковані продукти містять транс-жири, що може підвищити ризик безпліддя. (Уникайте продуктів, у складі яких вказані гідрогенезовані жири).

Газована вода

Дослідження 2012 року довело, що жінки, які випивали 3 і більше пляшки газованої води на день, мали на 52% меншу ймовірність завагітніти, ніж ті, хто зовсім не пив солодких газованих напоїв.

Алкоголь

Розсудливо обмежувати себе. Датські вчені стверджують, що 5 спиртних напоїв в тиждень можуть вплинути на здатність до зачаття.

Читайте також:  Самостійні спроби підвищити імунітет є небезпечними для здоров'я
М’ясо

Як встановив в процесі свого дослідження доктор Хаварро, одна порція будь-якого м’яса в день — курятини, індички, яловичини — підвищує ризик безпліддя на 32%.