Не тільки сиве волосся і зморшки є ознаками солідного віку і старіння. З різними частинами нашого тіла відбуваються зміни, які також «говорять» про наближення глибокої старості.

Вуха і ніс: деякі частини тіла стають більшими. Вуха і ніс збільшуються протягом усього життя. На порталі Focus Online німецькі медики пояснили, що тканини вух і носа обм’якають, а шар жиру між хрящем і шкірою стоншується. Без цього ущільнюючого складу шкіра стає млявою як без каркаса, і в результаті вухо або ніс виглядають більшими.

Крім того, змінюються пропорції обличчя. Підшкірна сполучна тканина руйнується в щоках. Нижня щелепа також змінює свої обриси через стирання хрящів, втрати і руху зубів. В цілому риси обличчя грубіють, починають виглядати різкими і великими, на ньому сильніше виділяється ніс.

У міру старіння може збільшитися і розмір ноги. За словами фахівців, ноги в цілому протягом життя піддаються сильному стресу, адже вони багато років тримають вагу тіла, який до того ж у міру прожитих років схильний збільшуватися. Пружність м’язів, зв’язок і сухожиль знижується, що може робити ноги на схилі життя довше і ширше.

У чоловіків в старості фактично стискається статевий член. Сполучна тканина в ньому замінює втрачені м’язові клітини, але оскільки вона менш гнучка, пеніс не може так активно, як раніше заповнюватися кров’ю. В результаті він втрачає довжину, окружність і еластичність.

Одним з головних факторів фізичних змін в літньому віці є рівень гормонів. Гормон тестостерон пригнічує ріст волосся у чоловіків на голові і сприяє їх росту на обличчі і тілі: тому у них відростає значно більше волосся в носі і вухах. У жінок чоловічий гормон винен в появі небажаного волосся навколо рота і на підборідді.

Джерело: МедікФорум