Колишня і.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла, що вакцинуватися проти дифтерії повинні дорослі і діти.

Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook, відзначивши, що щеплення можна зробити, запланувавши візит до сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

“Дифтерія – гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним механізмом. Джерелом інфекції є хвора людина або носій Corynebacterium diphtheriae, яка виділяє токсин. Інкубаційний період хвороби триває 3-10 днів”, – підкреслила фахівець.

За її словами, бувають випадки, коли людина може бути носієм збудника протягом певного періоду часу, але не хворіти, в цьому полягає одна з небезпек дифтерії – людина тривалий час може бути заразною, але про це ніхто не знатиме.

За статистикою, з тисячі хворих на дифтерію вмирає від 50 до 100 осіб, захищені ті, хто вакциновані.

Супрун пояснила, хто і коли повинен отримувати щеплення від хвороби:

  • Щеплення від дифтерії повинні отримувати всі – і діти, і дорослі протягом усього життя, кожні 10 років. Отримавши щеплення, організм виробляє антитіла, які нейтралізують токсин. Адже саме токсин є головним фактором, що ушкоджує клітини організму людини.
  • За календарем профілактичних щеплень дітям роблять щеплення вакциною АКДП в 2, 4 і 6 місяців. У 18 місяців проводиться ревакцинація, згодом ревакцинацію проводять в 6 років вакциною АДП, наступну в 16 років – АДП-М.
  • Далі необхідно вакцинуватися повторно кожні 10 років. Тобто якщо останнє щеплення проти дифтерії отримано в 16 років, наступну потрібно зробити в 26. І так далі кожні десять років.
  • Якщо ви вже дорослі, але не були раніше вакциновані або у вас відсутні записи про відповідні щеплення – для захисту від дифтерії необхідна триразова вакцинація АДП-М. Між першим і другим щепленнями інтервал повинен бути не менше місяця і шість місяців між другим та третім щепленнями.
  • Дорослим достатньо однієї дози, якщо вони отримали принаймні три дози в дитинстві. У такому випадку досить просто нагадати організму про токсин, імунна пам’ять швидко виробить антитіла.

Джерело: Обозреватель