ГоловнаНовини Здоров'яСвіжовичавлені соки наближають до смерті так само швидко, як газована вода

Свіжовичавлені соки наближають до смерті так само швидко, як газована вода

Вчені спростували міфи про користь соків для здоров’я – ризик передчасної смерті при їх вживанні майже такий же, як якщо постійно пити солодку газовану воду.

Соки

Американські вчені прийшли до висновку, що свіжовичавлені фруктові соки шкодять здоров’ю не менше солодкої газованої води – в них стільки ж цукру і калорій. Як зазначили фахівці, захоплення соками може стати причиною передчасної смерті.

В експерименті взяли участь майже 13,5 тисячі осіб старше 50 років. Протягом шести років вчені стежили, як часто випробовувані п’ють свіжовичавлені соки і газовану воду. За час експерименту померли трохи менше половини випробовуваних, близько 200 осіб померли від серцево-судинних захворювань.

Читайте також:  Лікарка розповіла, наскільки небезпечно з'їдати яблука без залишку

Як з’ясували вчені, ризик передчасної смерті істотно зростає, якщо на солодкі напої припадає всього 5% від усіх вживаних в день калорій. При цьому з кожною додатковою склянкою солодкого напою ризик зростає. Різниці ж між впливом газованої води і соком практично немає-обидва цих напої провокують цукровий діабет, ожиріння і серцеві хвороби. Тобто, для здоров’я по суті не важливо, запили ви свою вечерю свіжовичавленим апельсиновим соком або лимонадом.

Вчені підкреслили, що цукор в соках має природне походження і відповідь організму на нього точно така ж, як у випадку з солодкою газованою водою. Є тільки одна різниця – сік містить вітаміни і мінерали, але не в такій кількості, як цілісний фрукт, з якого був зроблений сік. Якщо ж говорити про пакетовані соки, то вітамінно-мінеральний склад нерідко під сумнівом.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News