Постійний раціон відіграє вирішальну роль в схудненні, але багато людей роблять схожі помилки під час обіду, стверджують експерти в області харчування.

В умовах пандемії та карантину фахівці звертають особливу увагу на здоровий обід. Вони підкреслюють, що їжа протягом дня має велике значення для підтримки здоров’я і стрункої фігури. На додаток до спорту вона є частиною процесу схуднення.

“Багато людей трепетно стежать за своєю вечерею, але для контролю ваги обід не менш важливий. Існують помилки, що заважають вам бути струнким”, – наводиться експертна думка в журналі Fit for Fun.

Медпрацівники назвали чотири поширені помилки, що допускаються людьми під час обіду. Вони заважають худнути, підтримувати нормальну вагу сприяють повноті.

Читайте також:  Багата калієм їжа захищає жіноче серце

Пропуск обіду. Не варто пропускати основні прийоми їжі-сніданок, обід або вечерю, дають пораду експерти. Отримуючи занадто мало енергії, організм включить механізми компенсації і спровокує загострену тягу до їжі. Наслідком цього стане вживання великої кількості продуктів і страв, причому відбуватися процес переїдання буде абсолютно неконтрольовано.

Бутерброд замість нормального обіду. Ще одна поширена помилка – перекушувати замість того, щоб давати організму під час обіду порцію їжі, яка допоможе йому підтримувати активний метаболізм аж до вечері. Порція густого супу з овочів, круп або грибів, іншої приготовленої вдома їжі не стане заважати стрункості і схудненню, на відміну від бутербродів з сиром, ковбасою, майонезом.

Читайте також:  5 продуктів, які їдять найдовговічніші люди у світі

Недбалість. Їсти щось, не відриваючись від комп’ютера або стоячи, поспішаючи повернутися до справ, теж є помилкою. За словами дієтологів, під час обіду потрібно сидіти за столом, перебуваючи на віддалі від робочого місця, зосередившись на їжі, в розслабленій і спокійній манері.

“Також важливо ретельно пережовувати їжу, їсти повільно. Це допомагає швидше відчути відчуття ситості, захищає від споживання зайвих калорій”, – пояснили лікарі.

Надлишок простих вуглеводів. Захопленість під час обіду їжею, насиченою простими вуглеводами (перш за все, борошняними, солодкими продуктами), негативно впливає на рівень цукру в крові, не дозволяє довго відчувати себе ситим. Це означає, в період між обідом і вечерею буде з’їдено ще багато чого, що заважає бути струнким.

Читайте також:  Вчені назвали основних 5 причин недосипання

Відсутність свіжих овочів. Медики вважають, що під час обіду можна з’їдати більше половини рекомендованих щоденних порцій овочів і фруктів, свіжих або запечених. Їх перетравлення буде досить тривалим, щоб не зловживати калоріями на вечерю.