Вам важко підніматися вранці? Ви відчуваєте сонливість на роботі? Якщо це так , візьміть на озброєння прості поради, наведені в цій статті.

В наші дні надмірна денна сонливість є поширеною скаргою . Найчастіше вона стає результатом браку нічного відпочинку , сонячного світла , ненормованого робочого дня і , на щастя , все це можна скорегувати , щоб повернути собі працездатність і бадьорість.

Ми пропонуємо вашій увазі кілька простих способів , які , можливо , допоможуть уникнути денної сонливості.

Ніч – час для сну. Висипайтеся !

Дана теза настільки очевидна , що сприймається , як аксіома , яку можна і порушити. І , тим не менше, для того , щоб не « клювати носом » у самий розпал робочого дня , перш за все, потрібно дати своєму організму можливість отримати повноцінний нічний сон. Тільки вночі виробляється гормон сну – мелатонін , який відповідає за коректування внутрішнього годинника нашого організму. Більшості дорослих людей для того , щоб виспатися вночі необхідно 7-8 годин , підліткам – трохи більше.

Спальне місце – це місце для сну

Ще одна аксіома , яка не потребує доказів : постіль – це місце для сну і сексу. Незважаючи на очевидність судження , багато хто з нас люблять перенести мало не все своє життя в подушкове – ковдрове гніздечко. Валяючись в ліжку , ми дивимося телевізор , граємо у відеоігри , часом працюємо і їмо там же . А між тим , цього робити не варто , оскільки подібна поведінка може негативно позначитися на якості вашого сну .

Режим дня – справа корисна

Третя аксіома , яка допомагає висипатися і не відчувати втоми вдень полягає в понятті режиму дня . Людям , страждаючим від проблеми денної сонливості , бажано дотримуватися строгий розпорядок , а саме – лягати і вставати в один і той же час , навіть у вихідні дні. Люди , що не дотримуються режим дня , схильні до безсоння , порушень травлення , більш сприйнятливі до хвороб. А досліди , неодноразово проводяться на тваринах , показують , що регулярні порушення добових ритмів загрожують зниженням тривалості життя.

Харчуємося правильно

Добові ритми допомагає відрегулювати систематичний прийом їжі. Не пропущений корисний сніданок , повноцінний обід вчасно і легка вечеря допоможуть вашому організму не допустити дефіциту енергії протягом дня .

Фізичні вправи

Регулярні фізичні вправи (однієї півгодинної розминки в день буде цілком достатньо) дають не тільки запас бадьорості , але і допомагають поліпшити якість сну. Спортивні вправи , особливо аеробні , як правило , допомагають заснути легше і спати спокійніше. Однак займатися спортом безпосередньо перед сном не слід. Намагайтеся вписати тренування в свій графік таким чином , щоб після неї не спати ще як мінімум три години.

Позбавляємося від непотрібного

Якщо у вас не виходить виділити на нічний сон 7-8 годин , то доведеться переглянути ваш денний графік і завантаження , щоб внести деякі корективи. Пересуньте деякі види активності з пізнього часу на більш ранній. Спробуйте розставити пріоритети і , можливо , прибрати завдання , які насправді не важливі. Планування допоможе вам працювати більш якісно протягом дня.

Коли лягати , щоб швидко заснути

Якщо ви лягаєте спати за графіком і не можете заснути , слід поміняти графік . Розрізняйте відчуття втоми і сонливості. Ідіть у ліжко , коли відчуваєте , що засинаєте . Це зовсім інше відчуття , ніж просто втома .

Не дрімайте в кінці дня

Короткочасний сон увечері може посилити денну сонливість , тому що негативно впливає на нічний сон. Даючи собі такий « перепочинок » , ви втрачаєте можливість легко і вчасно заснути , а отже і виспатися вночі .

А чи потрібен алкоголь

Деякі думають , що алкоголь допомагає заснути , але фактично він позбавляє вас глибокого сну. А глибокий сон просто необхідний для того , щоб відчувати себе повністю відпочившим . Навіть якщо від алкоголю вас хилить в сон , пам’ятаєте , це не снодійне. Як тільки його дія пройде , ви почнете прокидатися і не зможете як слід виспатися.

Прогулянка перед сном

Не забувайте про прогулянки на свіжому повітрі. Частіше провітрюйте приміщення . Якщо у вас немає часу , щоб прогулятися ввечері або протягом дня , пройдіть , принаймні , 1-2 зупинки пішки до будинку або до роботи .

Якщо ці поради не допомагають вам , зверніться до лікаря. Можливо, причини сонливості не обмежуються неврологічним характером , пов’язаним з порушеннями сну. Адже денна сонливість може бути симптомом серйозних захворювань , серед яких хвороба Альцгеймера та інші види деменції , хвороба Паркінсона , інші нейродегенеративні стани , периферична невропатія , нервово – м’язові розлади , епілепсія і хронічний больовий синдром .