Дослідження виявило у популярних сортах м’яса потужні антиоксиданти, здатні знизити ризик розвитку деменції.

Згідно з даними, опублікованими журналом Antioxidants, вчені виявили в яловичині, свинині та курці антиоксиданти, відомі як дипептиди імідазолу. Фахівці констатували, що завдяки дії цих речовин знижується ризик розвитку деменції (набутого недоумства) – нейродегенеративного стану, що характеризується погіршенням функціонування мозку та ослабленням когнітивних функцій, пише Express.

«Дипептиди імідазолу, такі як карнозин і ансерин, мають нейропротекторні властивості, які можуть допомогти запобігти деменції. Вони мають антиоксидантну та протизапальну дію, що захищає мозок від ушкоджень, викликаних окислювальним стресом і запаленням», – цитує Antioxidants авторів дослідження.

Фахівці встановили, що люди з вищим рівнем карнозину та ансерину в крові виявляли помітно меншу схильність до недоумства протягом 10-річного періоду спостереження. Інше дослідження, опубліковане в журналі Nutrients, показало: добавки карнозину, одержувані протягом шести місяців, дають ефект поліпшення мозкової діяльності у людей похилого віку з легкими когнітивними порушеннями.

У той же час дослідники зазначають: хоча м’ясо є добрим джерелом антиоксидантів із групи дипептидів імідазолу, воно також містить багато насичених жирів, що пов’язано з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань.

«Тому рекомендується вживати м’ясо в помірних кількостях та обирати нежирні шматки м’яса та птиці, а також рибу, які є добрими джерелами білка та інших важливих поживних речовин», – порадили експерти.

Також, за їхніми словами, знизити ризик розвитку деменції зайняття спортом, скорочення вживання алкоголю, відмова від куріння.