Вчені з Інституту здоров’я, політики охорони здоров’я і досліджень старіння Університету Рутгерса в Нью-Йорку повідомили, що симптоми депресії посилюються в останній місяць життя. Результати дослідження опубліковані на сайті вузу.

Фахівці вивчили дані про здоров’я 3274 осіб. Учасники експерименту надали повну інформацію про свої захворювання, а також вказали рівень доходів і освіти.

У зоні ризику опинилися жінки, молодь і люди з низьким рівнем доходу. Виявилося, що пік депресії припадає на останній місяць життя — у більше половини учасників дослідження всі ознаки активізувалися.

За рік до смерті жінки сильніше страждали від депресії, ніж чоловіки — три ознаки проти двох. Серед поширених симптомів – поганий сон, смуток, почуття самотності, втома від щоденних зусиль, постійна туга, недолік мотивації.

Показники депресії залишалися відносно стабільними з 12 до 4 місяців до смерті, а потім неухильно росли. За чотири місяці до смерті у 42% учасників були як мінімум три симптоми депресії, а за один місяць – 59%.

Раніше повідомлялося, що депресія поширена в усьому світі: від неї страждають більше 300 мільйонів чоловік. Вона може стати серйозним порушенням здоров’я, особливо якщо цей стан затягується і приймає помірну або важку форму. У гірших випадках може призводити до самогубства.

Існує взаємозв’язок між депресією і фізичним здоров’ям. Наприклад, серцево-судинні хвороби можуть призводити до розвитку депресії і навпаки.