Дослідження виявили потенційний фактор ризику деменції, яка може бути виявлена в роті.

Кожен відсутній зуб збільшує ризик недоумства на 1,1%. У людей, у яких відсутні всі зуби, на 40 відсотків вище ризик діагностування деменції і на 54 відсотки підвищений ризик когнітивних порушень.

Зв’язок між втратою зубів і когнітивним зниженням зберігалася навіть після врахування змінних, які могли вплинути на результати. Дослідники з Нью-Йоркського університету припускають, що здоров’я порожнини рота може бути важливим фактором профілактики.

Це означає, що сприяння хорошому здоров’ю порожнини рота і фторування води можуть знизити рівень деменції у великих масштабах. Крім того, своєчасна установка зубних протезів після втрати зуба може знизити ризик.

Читайте також:  "Невеликий" знак на шкірі, який сигналізує про діабет

Складніше підтримувати хороший догляд за порожниною рота в більш пізньому віці, коли люди все більше залежать від інших в плані догляду за собою. Зниження когнітивних функцій також може погіршити гігієну, що призведе до втрати зубів. Належить вивчити роль інших захворювань ротової порожнини, які можуть посилюватися втратою зубів, що може збільшити ризик деменції.