Погана новина в тому, що в даному випадку все залежить виключно від особливостей організму і вплинути на цей фактів не можна.

Японські вчені провели аналіз клітин крові супер-довгожителів – людей, які переступили поріг 110 років. Виявилося, що у них в крові надмірна кількість цитотоксичних Т-лімфоцитів — основного компонента антивірусного імунітету. Зокрема, у супер-довгожителів знайшли один з видів Т-лімфоцитів, що взагалі зустрічається дуже рідко, навіть у молодих людей, а з віком зазвичай взагалі пропадає.

В цілому вчені отримали понад 40 тисяч клітин від семи супер-довгожителів і близько 20 тисяч клітин взяли у контрольної групи – людей у віці від 50 до 80 років.

У довгожителів було менше В-лімфоцитів, ніж у контрольної групи, але зате вони мали дуже високий рівень цитотоксичних Т-клітин. Ці клітини борються з вірусами і раковими клітинами. У контрольної групи рівень таких клітин був в кілька разів нижче.

Цікаво, що кількість цитотоксичних Т-клітин у довгожителів зростає з віком, при цьому є припущення, що їх розмноження запускається з допомогою якогось механізму в організмі.

Як відзначили вчені, супер-довгожителі, як правило, протягом усього життя відрізняються прекрасним здоров’ям. Вони рідко хворіють на вірусні захворювання, а випадків раку серед них практично немає.