Як показало багаторічне дослідження, у колишніх курців поступово знижується ризик серцево-судинних захворювань. Правда, швидкість відновлення залежить від стажу куріння.

Американські вчені підбили підсумки дослідження, яке тривало 60 років. Спостереження були розпочаті в 1954 році, в дослідженні взяли участь дев’ять тисяч курців. Стаття з підсумками опублікована в журналі JAMA.

Як виявилося, навіть завзяті курці мають можливість знизити ризик серцево-судинних захворювань. Для цього потрібно якомога швидше кинути курити. Дуже хороший результат досягається вже в перші п’ять років після відмови від куріння – ризик серцево-судинних захворювань знижується на 40%.

Для зниження ризику захворювань до рівня людей, які ніколи не курили, може знадобитися більше часу. Тут все залежить від стажу куріння. Наприклад людині, яка активно курила більше 20 років, потрібно не курити дуже довго – до 25 років.

До речі, інша група вчених раніше опублікувала інше дослідження, але зі схожими результатами. Фахівці вказали, що дуже важливо кинути палити до 45 років, щоб уникнути передчасної смерті. Тоді до 60 років ризик розвитку хвороб, пов’язаних з курінням, знижується до середнього рівня.