Деменція визначає групу симптомів, пов’язаних із занепадом мозку. Втрата пам’яті є відмінною рисою деменції, звідси і почуття занепокоєння, яке ви відчуваєте, коли намагаєтесь згадати конкретні деталі. Проте дослідження продовжують виявляти безліч інших симптомів, один з яких може передувати діагнозу деменції на 16 років.

Згідно з дослідженням, люди з деменцією можуть відчувати підвищений рівень болю за 16 років до встановлення діагнозу, передає Express.

Дослідження, що частково фінансується Національним інститутом старіння, було першим дослідженням зв’язку між болем та деменцією протягом тривалого періоду часу. Деменція та хронічний біль викликають зміни в мозку та можуть вплинути на здоров’я мозку людини.

Хоча багато людей, які страждають на деменцію, також страждають на хронічний біль, неясно, чи є хронічний біль причиною або прискоренням розвитку деменції, чи є вона симптомом деменції або просто пов’язана з деменцією, оскільки і те, й інше викликано якимось іншим фактором.

Нове дослідження, проведене вченими з Паризького університету, вивчило тимчасову шкалу зв’язку між деменцією та болем, про яку повідомляли самі, шляхом аналізу даних дослідження, під час якого дані про учасників збиралися протягом 27 років.

Дослідники виміряли два аспекти болю, про яку повідомляють учасники: інтенсивність болю, тобто наскільки сильний фізичний біль відчуває учасник, та інтерференцію болю, тобто наскільки біль учасника впливає на його чи її повсякденну діяльність.

Люди, у яких була діагностована деменція, повідомляли про трохи більший біль вже за 16 років до встановлення діагнозу, в основному через відмінності у впливі болю.

Ці учасники повідомили про неухильне підвищення рівня болю порівняно з тими, хто ніколи не діагностував деменцію.