Китайські медики опублікували звіт про перебіг коронавірусу в людини, описавши появу симптомів кожного дня захворювання.

За основу досліджень були взяті історії хвороб пацієнтів двох лікарень Уханя (Китай), які надійшли після 29 грудня й виписалися або померли до 31 січня. Про це з посиланням на документ пишуть “Факти ICTV“.

Зазначається, що симптоми часто нагадують аналогічні під час грипу та ГРВІ.

Який перебіг хвороби

День 1-4. Першою сигнальною ознакою є підвищена температура. У декого може з’явитися біль у м’язах, сухий кашель, нудота й діарея.

Початок недуги також може мати м’яку форму, через що її можна легко сплутати з ГРВІ.

Читайте також:  Дієтологи назвали найгірший час для їжі під час менопаузи

День 5-6. Утруднюється дихання. Особливо це стосується осіб похилого віку, що мають проблеми зі здоров’ям.

День 7. Дихати стає значно важче. Дослідження показує, що у багатьох заражених у цей період симптоми слабшають.

День 8-9. У людей, які важко переносять інфекцію (майже 15% від числа всіх хворих), розвивалися ознаки гострого респіраторного дистрес-синдрому: легені вже не могли як слід забезпечувати киснем життєво важливі органи.

День 10-11. Пацієнти, які важко переносять інфекцію, надходять у реанімацію. До решти симптомів додається біль у животі.

День 12. Починається одужання, температура знижується.

День 17. Тих, хто одужав, виписують.

Читайте також:  П'ять продуктів, які не можна розігрівати

Медики звернули увагу, що кашель є другорядним симптомом, тому що після виписки з лікарні багато з тих, хто вилікувався, продовжували кашляти.

Зазначається, що задишка минає через 13 днів. Загалом період одужання триває приблизно 22 дні, але деякі пацієнти помирали на 18-й день.