Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Circulation, перевірка того, наскільки добре частинки “хорошого” холестерину зменшують запалення, може допомогти передбачити, хто піддається підвищеному ризику розвитку серцево-судинних захворювань, викликаних звуженням артерій.

У дослідженні взяли участь 680 дорослих нідерландців, які були частиною великого популяційного дослідження, розпочатого в 1997 році. Всі вони були здорові на момент включення в дослідження.

З більших робіт були визначені учасники, у яких було зареєстровано перше серцево-судинне захворювання до закінчення періоду спостереження.

Частинки ЛПВЩ були проаналізовані у 340 осіб, у яких стався перший смертельний або несмертельний Серцевий Напад, були діагностовані проблеми з серцем, викликані звуженням серцевих артерій (ішемічна хвороба серця) або яким потрібна була процедура для розширення закупорених коронарних артерій протягом середнього періоду спостереження 10,5 років.

Читайте також:  Чому важливо спати від 7 до 8 годин на день

Ці учасники були зіставлені з контрольною групою з 340 осіб того ж віку, статі, наявності шкідливих звичок і рівня холестерину ЛПВЩ, у яких не було серцево-судинних подій під час спостереження.

Вчені виявили, що протизапальна здатність ЛПВЩ була значно вище у людей, які залишалися здоровими (31,6%), ніж у тих, хто пережив серцево-судинне подія (27%); зв’язок протизапальної здібності з серцево-судинними подіями не залежала від встановлених біомаркерів холестерину ЛПВЩ і рівнів С-реактивного білка, а також від здатності відтоку холестерину; на кожні 22% збільшення здатності частинок ЛПВЩ пригнічувати запалення в ендотеліальних клітинах у учасників на 23% скорочувалася ймовірність серцево-судинних подій протягом наступного десятиліття.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News