На ризик захворювання серця сильно впливає підвищений рівень холестерину в крові. Хоча накопичення холестерину зазвичай не викликає симптомів, воно пов’язане із захворюванням ротової порожнини.

Холестерин – це воскова речовина, виявлена в організмі, яка виконує безліч важливих функцій, наприклад допомагає ефективному метаболізму. Однак високий рівень холестерину ЛПНЩ-типу холестерину, який часто називають “поганим” холестерином-може підвищити ризик серцевих захворювань. Тому вкрай важливо тримати під контролем рівень ЛПНЩ.

Дослідження показують, що існує зв’язок між важкою інфекцією ясен і підвищеним рівнем холестерину.

Симптоми в порожнині рота

Пародонтит-це серйозна інфекція ясен, яка може призвести до втрати зубів та інших серйозних ускладнень зі здоров’ям. Для дослідження рівні ліпідів сироватки у 45 пацієнтів з пародонтитом були виміряні і порівняні з контрольною групою, що відповідає 45 віку, статі та індексу маси тіла (ІМТ).

Читайте також:  Названий спосіб продовжити життя за допомогою чорного чаю

Після аналізу даних вчених з Гарвардського університету, рівень холестерину ЛПНЩ був вище в групі людей з пародонтитом.
«Це дослідження показує, що гіперліпідемія може бути пов’язана з захворюваннями пародонту», – підсумували дослідники.

Як здати аналіз на холестерин

У більшості випадків високий рівень холестерину не викликає ніяких симптомів. “Ви можете дізнатись про це лише з аналізу крові”

Як знизити холестерин?

Ви можете знизити високий рівень холестерину природним шляхом, змінивши нездорові аспекти свого способу життя. Одне з найважливіших дієтичних втручань, яке ви можете зробити, – це знизити споживання насичених жирів.