Вчені висловили стурбованість високим рівнем так званих “вічних хімікатів”, які використовуються в повсякденних продуктах від косметики до харчових контейнерів. Їх вміст в грудному молоці американських матерів в 2 000 разів вище гранично допустимого в водопідній воді.

Різні токсичні хімічні речовини були виявлені в 100% зразках грудного молока, взятого у американських матерів в ході нового дослідження. Вчені провели 50 парканів цього молока і всі аналізи прийшли позитивними на предмет наявності PFAS (перфторалкільні і поліфторалкільні речовини) – створених штучно хімічних речовин, які не розщеплюються в навколишньому середовищі і пов’язані з серйозними проблемами зі здоров’ям. Неофіційно вчені називають їх “вічними хімікатами”, вони потрапляють в грунт, воду і навіть компост.

Читайте також:  Лікар назвав список овочів та фруктів, які не рекомендується вживати після 50

Ці хімікати можуть протягом багатьох днів і навіть місяців зберігатися в організмі людини, перш ніж вони виходять назовні. А це збільшує ризик важких розладів, родових дефектів і різного роду хвороб, включаючи пухлини.

Більш того, команда дослідників з університетів Індіани і Вашингтона заявила, що в деяких аналізах рівень вмісту PFAS в грудному молоці був в 2 000 разів вищим, ніж вважається гранично допустимим їх рівень в питній воді.

Можна легко собі уявити, який отруйний коктейль отримують малюки, що проходять через грудне вигодовування у подібних мам. Автори цього дослідження, опублікованого в газеті The Guardian, вважають отримані висновки приводом для дуже серйозних побоювань.

Читайте також:  Якість зору: як краплі очей без контролю лікаря погіршують здоров'я