Ми часто розповідаємо про те, за якими ознаками можна запідозрити рак. Але в яких випадках можна не панікувати?

Якщо вас багато років мучать болі, наприклад, головні, або переслідують інші постійні симптоми – швидше за все, це не рак. Онкологічні захворювання характеризуються поступовим наростанням симптоматики, якщо ж у вас постійно болить голова протягом кількох років, це привід для візиту до лікаря, але пухлина, як правило, проявляє себе швидше.

Різкі нездужання, наприклад, раптовий біль або жар, теж, швидше за все, не вказують на рак. Найчастіше такі симптоми говорять про розвиток гострих станів, або загострення хронічних хвороб.

Читайте також:  Лікар назвав 4 прості правила швидкого засипання

Симптоми, які проявляються періодично, але при цьому їх характер не змінюється, теж, найімовірніше, не говорять про рак. Як ми вже сказали, рак розвивається поступово, а його симптоми проявляються поступово, посилюючись з перебігом хвороби і не пропадають на час.

Якщо ви регулярно відвідуєте лікарів, стежите за своїм здоров’ям і здаєте аналізи, раку у вас немає майже напевно – в іншому випадку медики вже направили вас на додаткові обстеження або висловили своє занепокоєння з приводу результатів аналізів.

Запори або діарея, які виникають зрідка, теж не є ознакою раку – швидше за все, вони говорять про ситуативних неполадках в роботі травної системи через раціон або навіть конкретного продукту.

Читайте також:  Вчені назвали найвразливішу групу крові