Сучасні гаджети мають дві сторони впливу. З однієї сторони без них важко уявити життя сучасної людини. Адже, майже 70% робочого процесу комп’ютеризовано, але з іншої сторони – постійне користування комп’ютером, смартфоном негативно впливає на здоров’я та самопочуття людини. В першу чергу це очі, які відчувають найбільший вплив від гаджету. В зоні ризику люди із слабким зором.

Результат постійного сидіння за ПК може виражатися по-різному, але найбільш поширенні симптоми – це погіршення зору та ефект «сухого ока».

Симптоми хвороби сухого ока

Хвороба «сухого ока» – це сухий керато-кон’юнктивіт, в результаті якого відбувається порушення стабільності роботи слізної плівки, ураження або запалення очної поверхні. Як наслідок, людина відчуває дискомфорт в області ока, може виникнути почервоніння, знижається зір.  Додатково – сильна сльозотеча, світлобоязнь, чутливість до вітру чи холоду. Причиною такого процесу являється недостатнє вироблення сльози, яка не може виконувати в повній мірі свої функції. Саме в цей час стає актуальним питанням щодо використання штучної сльози у вигляді капель які можна знайти на сайті Slyoza, які ефективно вирішують дану проблему.

Причини захворювання

Останні дослідження вчених доказали, що причинами даного захворювання являються не тільки сучасні гаджети і постійне їх використання. Серед інших причин виникнення ефекту «сухого ока» варто відзначити:

  • Гормональні порушення
  • Тривале користування контактними лінзами без належного догляду. Якщо ви носите контактні лінзи, то дуже важливо вірно за ними дбати, використовуючи спеціальні каплі Novax або подібне ім
  • Запальні захворювання ока або ревматичні (травма ока)
  • Загальні інфекції

Профілактика захворювання «сухого ока»

Очі – це відображення стану душі людини, а також можливість повноцінно побачити світ навкруги. Ось тому за станом очей потрібно постійно слідкувати: любе захворювання потребує лікування. Адже втратити зір можна легко і швидко, а ось відновити його доволі тяжко. Таким чином, основні поради щодо збереження гостроти зору та уникнення ефекту «сухого ока» наступні:

  • Повноцінне збалансоване харчування;
  • Постійні прогулянки на свіжому повітрі;
  • Відмова від шкідливих звичок;
  • Вправи для очей, які варто робити в проміжках між роботою за ПК.

Дуже важливо зменшити час проведення за екраном. Рекомендується через кожні 50-60 хв за роботою ПК робити перерву для очей на 10хв. За цей час можна зробити декілька вправ для очей, подихати свіжим повітрям. Якщо це перерва для очей, то використання мобільного телефону заборонено.

*На правах реклами