Рис є основним продуктом харчування для жителів Азії та Африки. До того ж він став універсальним інгредієнтом для багатьох культових страв світу, включаючи долму з Греції, різотто з Італії, паелью з Іспанії та рисові пудинги з Великобританії. Експерти поділилися думкою, чи слід промивати рис перед готуванням.

За словами кулінарних експертів, попереднє промивання рису зменшує кількість крохмалю у зернах. Його можна побачити по каламутній воді для полоскання. Серед кухарів рекомендують промивати рис тоді, коли потрібно відокремити зерна. При цьому для страв, які потребують липкого, кремоподібний ефект навпаки варто уникати полоскання.

У недавньому дослідженні фахівці довели, що промивання рису ніяк не впливає на його липкість. У ньому використовували три види: клейкий рис, рис середньої зернистості та рис із жасмином. Ці різні сорти або взагалі не промивалися, або промивалися 3 рази або 10 разів водою відповідно. У результаті доведено, що у липкість впливає не промивка, а сорт рису. Як було перевірено в лабораторії, клейкий виявився найліпшим, тоді як рис середньої зернистості та рис із жасмином були менш липкими, а також твердішими.

Чи впливає промивання рису на порятунок від мікропластику? У проведених дослідженнях з’ясувалося, що під час полоскання із зерен змивається близько 20% пластику. При цьому якщо говорити про рис швидкого приготування, то з нього можна змити до 40%.

Якщо ж говорити про вплив промивання на бактерії, то тут дослідники не знайшли закономірностей. Справа в тому, що в процесі приготування під дією високих температур усі небажані бактерії помруть.