Не багато хто знає, але оцет корисний при профілактиці та лікуванні гіпертонії, ожирінні, а також цукрового діабету та дисліпідемії. Опитані виданням Daily Shincho експерти назвали корисні властивості цього продукту та заявили, що він знижує кров’яний тиск та рівень цукру в крові так само ефективно, як і фізичні вправи.

Вчені провели дослідження, у якому взяли участь добровольці з високим артеріальним тиском. Їх розділили на дві групи: одній протягом 10 тижнів щоранку давали напій, у складі якого містилося 15 мл оцту, а інший — без нього.

Було встановлено, що приблизно у 70% учасників дослідження із групи, яка вживала оцет, спостерігалося зниження тиску.

Ще один експеримент допоміг зрозуміти, що у добровольців, які спочатку не помітили жодного ефекту від вживання оцту, тиск поступово зменшувався.

Вчені вважають, що такий антигіпертензивний ефект обумовлений здатністю оцтової кислоти розширювати кровоносні судини, а також пригнічувати активність гормональної системи, що підвищує тиск.

Крім того, дослідники вивчили пацієнтів із ожирінням. Щоб позбавитися зайвих кілограмів і знизити рівень цукру в крові, потрібно дотримуватися дієти і займатися спортом. Було встановлено, що вживання оцту викликає в людини таку ж реакцію, як і фізичні навантаження.

Фахівці з’ясували, що оцтова кислота активує фермент АМФ-кіназу, який сприяє спалюванню жиру в печінці та м’язових клітинах, як це відбувається під час спорту. До того ж оцтова кислота, коли потрапляє в кров, посилає сигнали, що сприяють запобіганню росту жирових клітин.

Корисні властивості оцту:

  • сприяє профілактиці простудних захворювань,
  • зменшує споживання солі,
  • має бактерицидну та бактеріостатичну дію,
  • сприяє профілактиці дисліпідемії.

Експерти рекомендують змішувати 15 мл яблучного оцту (денна норма), наприклад, з грейпфрутовим соком, йогуртом або спортивними напоями. Вони допоможуть заглушити кислотність оцту.