Бактеріальні інфекції в роті пов’язані з наслідками для здоров’я в інших частинах тіла. Запальні молекули, вироблені бактеріями в роті, можуть переміщатися по кровотоку і пошкоджувати мозок і інші органи. Хвороби ясен можна запобігти, якщо підтримувати хороші звички чистити зуби, користуватися зубною ниткою і відвідувати стоматолога.

Незважаючи на широко поширену думку, що здоров’я зубів-це добре, думки експертів про те, як це зробити, розходяться. Дослідження UCL показало, що існує “неприйнятно велика різноманітність рекомендацій” про те, як правильно чистити зуби.

Не вдалося знайти згоди між методами, запропонованими виробниками зубних паст, стоматологічними асоціаціями, медичними підручниками та дослідницькими роботами.

Читайте також:  Простий продукт знижує ризик розвитку деменції

Старший автор професор Обрі Шейхем сказав:

“Якщо люди чують одне від Асоціації стоматологів, інше від виробника зубних щіток і щось ще від свого стоматолога, не дивно, що вони не розуміють, як чистити зуби. У цьому дослідженні ми виявили неприйнятно непослідовний набір порад з різних джерел”.

Провідний автор доктор Джон Уейнрайт сказав:

“Занадто часто мене запитують, чому метод, який я описую, відрізняється від того, як колишні стоматологи навчали їх у минулому”.

Рекомендований доктором Уейнрайтом метод полягає в тому, щоб зосередити увагу на тих ділянках, де зубний наліт накопичується в найбільшій кількості: на жувальних поверхнях і підставі зубів, де вони стикаються з яснами. Професор Шейхам радить виконувати простий горизонтальний чистячий рух, утримуючи щітку під кутом 45 градусів. Кут 45 градусів дозволяє захоплювати більшу кількість нальоту.

Читайте також:  Сигнал хворого мозку: вчені пояснили ранню та неочевидну ознаку деменції