Будь-які морепродукти вважаються корисними для загального здоров’я та хорошого самопочуття, але коли справа стосується здоров’я мозку, лікарі рекомендують їх насамперед.

Морепродукти багаті необхідними поживними речовинами, у тому числі білком, корисними жирами, мінералами та вітамінами групи B. На думку дієтолога Сідней Грін, найкращим продутим для мозку є дикий лосось. Про це вона розповіла у статті для Eat This, Not That!

Згідно з журналом Nutrients, мозок здебільшого складається з жирів, зокрема омега-3. Близько 90% жиру, що становить структуру мозку, знаходиться у формі докозагексаєнової кислоти (ДГК). Лосось є багатим джерелом ДГК, омега-3, а також ейкозапентаєнової кислоти (ЕПК). “Насправді одна порція дикого лосося на три унції (85 грам) містить 1,22 грами ДГК і 0,35 грами ЕПК”, – пояснила Грін.

Зараз проводиться все більше досліджень, які допомагають зрозуміти, як дієта може уповільнити або запобігти зниженню когнітивних здібностей.

Наприклад, згідно з American Journal of Clinical Nutrition, більш високе споживання поліненасичених жирних кислот пов’язане з нижчим ризиком легких когнітивних порушень.

Крім того, вживання дикого лосося допомагає виробляти сильний білок – мозковий нейротрофічний фактор. Він підтримує зростання та виживання клітин мозку, а також є одним з білків, відповідальних за їх створення.