Історію людства часто пов’язують з концепцією дарвінізму. За словами вчених, найсильніші представники виду успадкували від своїх предків риси, які визначив їх життєстійкість. Однак деякі повсякденні звички сучасних людей здатні применшити ці переваги. Експерти розповіли, які з них негативно позначаються на здоров’ї і тривалості життя.

Інтернет

Постійний доступ до онлайн-пошуку дозволив людині майже повністю уникнути розумового процесу, пояснила фахівець з управління надзвичайними ситуаціями з Медичного центру NYU Langone Health System Кеті Белфі. Дослідження показали, що ця звичка робить людей психічно ледачими і ставить під загрозу здатність мислити аналітично в майбутньому. За її словами, залежність від гаджетів при отриманні відповідей на питання зменшує природну цікавість і не дає думати самостійно. Така ситуація може привести до того, що людина розучиться вирішувати проблеми і приймати швидкі рішення, пише Eat This, Not That!.

Читайте також:  Для внутрішніх органів корисні схожі на них продукти

Пропуск їжі

Лікар-дієтолог Кейт-Томас Айуб закликала перестати пропускати сніданок і відмовитися від рясних вечерь. “Можливо, ви втомилися, але ваш травний тракт працює на повній швидкості, щоб переварити рясний вечерю”, – пояснила вона. В результаті замість того, щоб відпочити вночі, організм змушений бути активним. Через це погіршується якість сну і, як наслідок, після пробудження людина відчуває слабкість і втому. Крім того, вчені раніше вже встановили, що пропуск сніданку і пізній прийом їжі також пов’язані з ожирінням і стрибками рівня глюкози в крові.

Мало фруктів і овочів

Лікар підкреслила, що отримувати фрукти і овочі щодня і в правильній кількості вкрай важливо. Оскільки вони містять велику кількість вітамінів і мінералів, недостатнє їх вживання може привести до дефіциту різних поживних речовин з усіма витікаючими наслідками.

Читайте також:  Гастроентеролог спростувала необхідність постійно їсти гаряче

“Не включати їх в свій раціон (від 2,5 до 5 порцій в день) означає підвищити ризик серцевих захворювань, інсульту, раку товстої кишки і багато чого іншого”, – попередила лікар.

Перегляд ТБ

Психологи припускають, що багато періодично переглядають погані новини, щоб впоратися з нудьгою і, незважаючи на негативні почуття, які викликає цей процес, зупинитися важко. “Дослідження пов’язують вплив занадто великої кількості негативних новин-або навіть просто негативних заголовків – з поганим психічним здоров’ям, посиленням депресії і занепокоєння”, – сказала Белфі.

Засипати біля телефону

Ця одна з найгірших звичок для довгострокового здоров’я, розповіла генеральний директор AgelessBloom Сара Роша. “Гаджет випромінює синє світло, яке може придушити вироблення мелатоніну і, отже, порушити циркадний ритм вашого організму”, – попередила вона. В результаті з’являються порушення сну, безсоння і млявість. Кращий спосіб позбутися від цього, відмовитися від використання мобільного хоча б за 30 хвилин до сну, додала експерт.

Читайте також:  Посмикування ока може бути однією з ранніх ознак хвороби мозку