Це відкриття ґрунтується на попередніх дослідженнях на мишах, які показали, що кофеїн може покращити проліферацію м’язових клітин та збільшити м’язову масу.

“Люди середнього віку, які п’ють чай та каву з кофеїном, можуть знизити ризик розвитку фізичної слабкості в подальшому житті. Такого висновку дійшла група дослідників, які протягом двох десятиліть вивчали здоров’я 12 000 дорослих – із середнім початковим віком 53 роки”, – каже лікар-невролог Олександра Альохіна.

Перші анкети в дослідженні проводилися в період з 1993 по 1998 рік, під час яких піддослідних також запитували про споживання ними напоїв з кофеїном, таких як чай, кава та безалкогольні напої, а також таких продуктів, як шоколад.

Читайте також:  Дієтолог назвала кращі продукти для схуднення під час менопаузи

Під час наступних інтерв’ю команда відстежувала зміну ваги кожного учасника. Заключні інтерв’ю, проведені в період з 2014 до 2017 року, також були присвячені фізичній витривалості.

Досліджуваних питали, чи почуваються вони «повними енергії», і тестували як силу їхньої хватки, так і здатність вставати та йти.

Дослідники зазначили, що кава та чай були основними джерелами кофеїну серед піддослідних — їхня частка складала 84 і 12 відсотків від загального споживання кофеїну відповідно.

Фактично, понад дві третини учасників повідомили, що п’ють каву щодня. З цієї підгрупи 53 відсотки випивали одну чашку на день, 42 відсотки випивали дві-три чашки на день, а решта випивали чотири або більше чашок щодня.

Читайте також:  Названо спосіб уникнути нудьги у статевому акті

“Команда виявила, що у п’яти відсотків, які щодня пили найбільше кави, “значно знизилися” шанси випробувати фізичну слабкість у пізнішому віці порівняно з тими, хто не пив кави регулярно. Схожий ефект спостерігався серед любителів чаю”, – сказала Альохіна. .

Зокрема, вважається, що ключовим компонентом тут був кофеїн, причому зв’язок із зниженням фізичної слабкості найбільш виражений у конкретних показниках сили хвата в тесті «вгору і вперед».

Кава та чай є основними напоями у багатьох суспільствах по всьому світу. Дослідження показують, що вживання цих напоїв із кофеїном у середньому віці може бути пов’язане зі зниженням ймовірності фізичної слабкості у пізньому віці.

Читайте також:  Чому сіль важлива для здоров'я

Тим не менш, необхідні подальші дослідження, щоб підтвердити ці поздовжні зв’язки та з’ясувати, чи опосередковано цей вплив на фізичну слабкість кофеїном чи іншими хімічними сполуками.

“Кава і чай також містять багаті біоактивні поліфеноли, які мають як антиоксидантні, так і протизапальні властивості і пов’язані зі зниженням ризику захворювань, що викликають слабкість, таких як серцево-судинні захворювання, діабет, нейродегенеративні захворювання та ожиріння”, – пояснює лікар-невролог.