У людей, які вживають тільки рослинну їжу і постійно «сидять на салатах», підвищується ризик розвитку інсульту. Нове дослідження показало, що відмова від м’ясного значно збільшує ризик отримання мозкового удару.

Фахівці Оксфордського університету протягом 18 років спостерігали за великою (близько 50 тисяч осіб) групою пацієнтів, серед яких були м’ясоїди, вегетаріанці і любителі риби. Коли експеримент тільки починався, ні у кого з добровольців не було серцево-судинних проблем. За період спостережень серед випробуваних 2820 осіб отримали ішемічну хворобу серця, а 1072 людини постраждали від інсульту: з них 519 випадків припали на ішемічний інсульт, а 300 – на геморагічний.

Зіставивши захворюваність судинної властивості з характером харчування людей, вчені констатували: через відмову від м’яса значно зростає ризик геморагічного інсульту – на 43%. Даний вид інсульту є найбільш небезпечним для мозку: він частіше, ніж ішемічний інсульт, закінчується смертю або тяжкою інвалідністю пацієнта.

На думку заступника директора Університетської клініки МДУ ім. Ломоносова, професора Симона Мацкеплішвілі, прагнення людей харчуватися тільки рослинними продуктами загрожує розвитком дефіциту поживних речовин. Зокрема у тих, хто віддає перевагу салатам всім іншим стравам, може спостерігатися нестача вітамінів вітаміну В12 і вітаміну D, незамінних амінокислот, омега-3 жирних кислот і мікроелементів (залізо).

«У необхідній кількості і в легкозасвоюваному вигляді ці корисні речовини присутні в м’ясі і практично не містяться в продуктах рослинного походження», – пояснив учений.

Інший фахівець, лікар-ендокринолог Олексій Калінчев радить не кидатися в крайнощі і не відмовлятися від якихось продуктів без необхідності, обумовленої проблемами зі здоров’ям. Харчування має бути збалансованим.

«Є дані, що вегетаріанство провокує неправильний обмін речовин, приводячи до підвищення гомоцистеїну (сірковмісні амінокислоти) в плазмі крові. Це загрожує хронічним запаленням ендотелію, внутрішньої поверхні судин, що підвищує ризик інсульту», – додав лікар.

Джерело: МедікФорум