Щоб зберегти здоров’я на довгі роки, слід дотримуватись певних звичок протягом усього життя. Про них розповів лікар-терапевт, гастроентеролог Михайло Кобрянов.

Фізична активність

Фахівець зазначив, що здоров’я допомагає покращити як помірну, так і інтенсивну фізичну активність. Це може бути ходьба, активний відпочинок, їзда велосипедом, а також катання на роликових ковзанах. Аеробної фізичної активності помірної інтенсивності лікар радить приділяти щонайменше 150–300 хв. в тиждень.

“Регулярна фізична активність сприяє профілактиці та лікуванню неінфекційних захворювань, таких як хвороби серця, порушення мозкового кровообігу, діабет. Вона також допомагає запобігти гіпертонічній хворобі, підтримувати нормальну вагу тіла, покращує психічне здоров’я”, – пояснив Кобрянов.

Правильний раціон харчування

У свій раціон слід щодня включати овочі, фрукти, бобові, наприклад сочевицю або квасолю, цілісні злаки та горіхи. Цукор, що міститься в продуктах або напоях, повинен становити менше 10% від загальної споживаної енергії, продовжив Кобрянов. Це еквівалентно 50 г на людину, яка споживає приблизно 2000 ккал на день, у якого нормальна вага.

Жири, у свою чергу, не повинні перевищувати 30% від загальної споживаної енергії. Рекомендується віддавати перевагу ненасиченим жирам, вони містяться в рибі, авокадо та горіхах, соняшниковій, оливковій, соєвій, рапсовій олії.

Насичені жири слід скоротити до менше ніж 10% від загальної споживаної енергії, а трансжири – до менше ніж 1%. Кількість солі краще зменшити приблизно до однієї чайної ложки на день. Сюди входить і сіль, яка є у готових продуктах.

Гігієна праці

За словами Кобрянова, для здоров’я роль відіграє не сфера діяльності, а правильна гігієна праці, відсутність перевтоми та перенапруги на роботі. “Це, у свою чергу, не дасть виникнути патології опорно-рухового апарату та периферичної нервово-м’язової системи при фізичній праці та захворюванням серцево-судинної та нервової системи при розумовому”, – сказав терапевт.