Багато людей починають свій день, снідаючи яєчнею або омлетом. Однак нове дослідження показало, що це може бути небезпечним. Вживання великої кількості яєць щодня пов’язали із підвищеним ризиком раку. Тим не менш, лікарі вважають, що необов’язково вести рахунок кожному з’їденому яйцю.

У дослідженні, опублікованому в журналі Frontiers in Nutrition, експерти з усього світу розглянули попередні когортні дослідження щодо того, як пов’язане споживання яєць і холестерину, що міститься в них, з ризиком смерті від будь-якої причини, серцевих захворювань або від раку. Фахівці проаналізували 55 наукових праць, що включають дані майже 2,8 млн. осіб.

В результаті було зроблено висновок, що кожне додаткове яйце понад норму підвищувало ризик смерті від будь-якої причини на 7% та ризик смерті від раку на 13%. Зв’язок між споживанням яєць та смертю від серцевих захворювань не було виявлено.

У дослідженні говориться, що у більшій безпеці перебувають люди, які їдять яйця лише кілька разів на тиждень або в середньому з’їдають менше половини яйця на день. Тобто менше трьох із половиною яєць на тиждень вважається відносно безпечною дозою.

Незважаючи на виявлення зв’язку між популярним продуктом для сніданку та ризиком раку, повністю переглядати свій ранковий прийом їжі не потрібно. Лікар-дієтолог Джулі Ленфорд в інтерв’ю виданню Eat This Not That! зазначила, що є безліч різних чинників, які впливають ризик розвитку раку в людини протягом життя. Тому така незначна зміна, як скорочення споживання яєць, не матиме великого значення для здоров’я.

“Жоден продукт не може вплинути на чийсь спосіб життя. Загальна дієта людини важливіша за будь-які окремі продукти. <…> Я не думаю, що потрібно витрачати час на занепокоєння про те, скільки яєць ви їсте або не їсте” – сказала лікар. Натомість вона порадила їсти різноманітні овочі та фрукти, звертати увагу на почуття голоду та ситості, займатися спортом.

Крім того, споживання яєць приносить користь людському організму. Вони можуть підтримувати імунну систему, підвищувати рівень енергії, “хороший” холестерин, покращувати пам’ять, якість шкіри та волосся.