Багато хто відчуває сонливість в денний час, що може бути пов’язано з неправильним режимом сну, нездоровим способом життя, безсонням і рядом інших факторів. Однак нещодавно вчені з’ясували, що надмірна сонливість (або гіперсомнія) може свідчити про небезпечне захворювання.

За інформацією Express, мова йде про апное сну – поширену патологію, пов’язану з різким зменшенням або повною зупинкою дихання під час нічного відпочинку.

Попереджувальними знаками наявності цього захворювання є гучне хропіння, епізоди переривчастого дихання під час сну, надмірна сухість у роті після пробудження, дратівливість.

Також саме через цей розлад людина може постійно хотіти спати вдень. Причому в деяких випадках страждає апное людина засинає на роботі або прямо під час розмови. Іноді навіть денний сон не приносить таким людям полегшення.

Читайте також:  Більше половини "здорових" продуктів містять багато жирів, солі або цукру

Щоб точно дізнатися, чи страждає людина апное, потрібно проконсультуватися з лікарем. У складних випадках для виправлення ситуації використовують різні препарати, а іноді необхідно і хірургічне втручання.

Однак в більш легких випадках лікар може порекомендувати тільки зміна способу життя, наприклад, зниження ваги, відмова від куріння, лікування можливих алергій.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News