Серцеві хвороби загрожують життю людей в умовах пандемії коронавірусу, в зв’язку з чим Гарвардською медичною школою були названі ознаки тихого інфаркту, який може залишитися непоміченим через свою неявну симптоматику.

Серцевий напад далеко не завжди буває таким, яким його показують в кіно. Іноді його ознаки абсолютно неяскраві, що не привертають уваги – в цьому випадку медики говорять про тихому серцевому нападі.

“Симптоми серцевого нападу можуть здаватися настільки легкими і короткими, що їх часто плутають зі звичайним дискомфортом або іншою менш серйозною проблемою і тому ігнорують. В цілому під час такого нападу і після нього люди можуть відчувати себе абсолютно нормально, що ще більше збільшує шанс пропустити попереджувальні знаки”, – цитує видання Express доктора Йогре Плутцкі, директора програми профілактики судинних захворювань в Гарвардській лікарні Бригама і жінок.

Плутцкі пояснив, що тихий Серцевий Напад, що відбувається без будь-яких явних симптомів, розпізнається тільки через кілька днів, місяців або навіть років після його прояву. Медик назвав чотири можливі ознаки, що свідчать про дане порушення:

  • дискомфорт (відчуття здавлювання, спазму, болю) в центрі грудей, який триває кілька хвилин, і то проходить, то повертається;
  • задишка, що виникає до або під час дискомфорту в грудях;
  • дискомфорт в інших областях верхньої частини тіла – одній або обох руках, спині, шиї, щелепи, животі;
  • поява холодного поту, нудота або запаморочення.

Вчений констатує, що тихі напади частіше зустрічаються у чоловіків, ніж у жінок; однак у представниць прекрасної статі вони частіше закінчуються смертельним результатом. Крім того, подібні інфаркти значно збільшують ймовірність подальших серцевих нападів зі смертельним результатом.

«Якщо ви помічаєте будь-який з попереджувальних ознак тихого серцевого нападу, важливо проявляти особливу обережність щодо будь – яких нездужань і звертатися за медичною допомогою», – підкреслив Плутцкі.

Як перевірити? Згідно з висновком Гарвардської медичної школи, тихий Серцевий Напад дозволяє визначити електрокардіограма (ЕКГ) або ехокардіограма, що виявляють пошкодження серцевого м’яза. Інший метод-це аналіз крові на молекулярні сліди тропоніну Т, білка, що виділяється пошкодженими клітинами серця.