Лікар-терапевт Олена Соломатіна розвінчала деякі поширені міфи, які стосуються головного болю. Вона порадила не покладатися виключно на медичні препарати при спробах позбутися від такого стану.

Лікар вважає міфом думку, що терпіти головний біль небезпечний через ризик виникнення інсульту. Насторожитися слід, якщо нестерпні больові відчуття виникають у літніх громадян.

У молодих людей це може бути наслідок напруги. У таких випадках проявляється симптом ближче до другої половини дня, голову немов «здавлює». Соломатіна рекомендує розім’ятися або виконати вправи, що сприяють розгону кровотоку.

Не відповідає дійсності і твердження, що головний біль проявляється через підвищення тиску. Іноді таке дійсно трапляється, але найчастіше гіпертонія зі згаданим симптомом не поєднується.

Часом для позбавлення від головного болю досить вийти на вулицю і подихати свіжим повітрям. Мозок і кров таким чином вдається наситити киснем, оскільки при дефіциті останнього накопичуються мають токсичний вплив продукти обміну.

Корисними стануть руху на опір, коли лоб тисне на долоню і навпаки одночасно. Аналогічним чином потрібно діяти з боків голови і на потилиці.