Дослідження не підтвердило результатів попередніх наукових робіт, які показували більш високу небезпеку представників сильної статі померти від коронавірусу. Виявляється, цей ризик однаковий для чоловіків і жінок.

Представники обох статей з однаковою ймовірністю вмирають від коронавірусу, незважаючи на те, що раніше вчені вважали чоловіків більш уразливими перед цим інфекційним захворюванням. Автори нинішнього дослідження вивчили дані щодо смертності з європейських країн, Австралії та Нової Зеландії. Будь-яких істотних відмінностей між чоловіками і жінками за кількістю смертей від коронавірусу під час першої хвилі пандемії виявлено не було.

Серед 21 країни було зафіксовано 105 800 смертей у чоловіків і 100 000 у жінок. У різних країнах були різні варіації, десь частіше вмирали чоловіки, а десь жінки, але для того, щоб зробити висновок про більшу уразливість перед covid-19 тієї чи іншої статі, приводів не знайшлося. Раніше вчені постійно приходили до іншого висновку. Вони доводили, що чоловікам коронавірус загрожує сильніше. Зокрема, в квітні дослідники з Імперського коледжу Лондона стверджували, що жінки рідше вмирають від коронавірусу, а в звіті Public Health England смертність чоловіків оцінювалася в 59%.

Читайте також:  Лікарі назвали головну причину появи хвороби Паркінсона

Але це дослідження, також проведене вченими Імперського коледжу Лондона, не підтвердило попередні результати. Автори дослідження вважають, що більш висока смертність може пояснюватися великою кількістю представниць прекрасної статі в будинках престарілих у багатьох країнах. Крім того, під час першої хвилі тестування було обмеженим, і багато випадків у чоловіків упускалися, пише The Daily Mail.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News