Жінки готові витратити більшу частину сімейного бюджету на всілякі шампуні, бальзами та маски для відновлення та зростання волосся. Тим часом лікувати їх треба зсередини, а не зовні.

Доктор Світлана Іщенко назвала топ-5 важливих продуктів, які допоможуть зробити волосся красивим і здоровим.

«Здоров’я завжди складається із простих щоденних дій. Весь мій 40-річний досвід лікаря каже, що потрібно концентрувати увагу точно не на хворобах, а на підтримці організму, і він сам упорається з ними без жодних ліків», — каже лікар.

Для зростання волосся необхідно насичувати свій щоденний раціон продуктами, багатими цинком, кальцієм і залізом. Відмовляємося від шкідливих звичок: алкоголь та куріння вбивають весь організм, а не лише волосся.

Тепер щодо продуктів. Номер один у нашому списку – жирна риба. Це може бути лосось, скумбрія чи мінтай. Завдяки високому вмісту омега-3, заліза, білка та вітаміну В12, ці продукти благотворно впливають на стан волосся. Омега-3, дефіцит якого наше населення зазнає повально, також можна черпати із лляної олії.

Номер два – це зелень. Будь-яка, але особливо шпинат. Чудово працює також броколі, стручкова квасоля. Найбагатші джерела вітамінів А, С та К. Ці елементи регулюють баланс шкірного сала, воно необхідне для природного зволоження шкіри голови та цибулин волосся.

Третій важливий компонент – горіхи. Мигдаль, кешью, бразильський, грецький — те, що вам більше до вподоби. Щодня в невеликих дозах – однієї жмені достатньо.

Номер чотири – всі овочі оранжевого кольору. Це не лише морква. Є ще гарбуз, батат (у них багато каротиноїдів – похідне вітаміну А). Можна вживати ці овочі у вигляді соків, пюре, у сирому вигляді.

І п’ятий пункт – бобові. Кладозь рослинного білка! А ще в них багато цинку, заліза та біотину. У комплексі ці продукти покращують ріст волосся, перешкоджають ламкості. За рекомендацією трихологів, потрібно з’їдати щонайменше дві чашки різних бобових на тиждень.