Якщо про наближення похолодання ви дізналися не з прогнозу погоди, а від власного коліна, цей тест не для вас. Але якщо ви все ще не визначилися, чи є у вас метеочутливість – ласкаво просимо! 10 запитань допоможуть визначити, чи все у вас в порядку з адаптацією до мінливих умов зовнішнього середовища.

Відомо, що близько 75% магнітних бур супроводжуються зростанням числа госпіталізованих людей з серцево-судинними і нервовими захворюваннями. Кількість інфарктів міокарда, уражень судин головного мозку і навіть спроб самогубства в цей преиод збільшується в 1,5 рази. Такий побічний ефект може виникнути за добу до настання магнітної бурі і триватиме до 2 днів після її закінчення. Дослідження крові показали, що магнітна буря може вплинути на в’язкість крові і швидкість кровотоку. Саме тому в період магнітних бур людям з серцево-судинними проблемами рекомендується проявити особливу турботу про своє здоров’я.

Зміна погоди (зокрема, похолодання) може стати причиною головних болів і мігрені: кровоносні судини звужуються, приплив крові до мозку зменшується. Також на морози, дощі і шторм, які наближаються реагують люди з мігренню: якщо ви помітили в цей період сильні пульсуючі головні болі, обов’язково розкажіть про це лікарю.

Різке похолодання може викликати спазм м’язів дихальних шляхів, що викликає задишку і кашель. Особливо сильно це впливає на людей з бронхіальною астмою. Іноді в таких випадках лікарі рекомендують носити маску, яка трохи нагріє повітря перед тим, як воно потрапить в легені.

Поки вчені не мають переконливих доказів, що холодна або волога погода викликає біль в суглобах, але існує теорія, що така зміна погоди знижує тиск навколо суглобів, викликаючи біль і дискомфорт. Інша теорія говорить, що холодна погода викликає скорочення м’язів, сполучної тканини і зв’язок, опосередковано впливаючи на навколишні нерви. Щоб уникнути болю, лікарі рекомендують фізичні вправи, що знижують додаткове навантаження на суглоби.

Тест розроблений командою Likar.info