Літо – час оздоровлення та відпочинку. Як відірвати дитину від комп’ютера, і зробити канікули насиченими, безпечними і повноцінними?

Як провести літо школяреві?

Сучасним школярам іноді доводиться безперервно працювати по 10-12 годин на добу. Після шкільних уроків, діти займаються у різних гуртках, секціях, відвідують додаткові заняття і займаються з репетиторами. Літо – відмінний час поповнити сили, зарядитися енергією і відпочити. Щоб літо пройшло ефективно, важливо все як слід спланувати і втілити свій план в життя. Де б дитина не перебувала їй потрібно дотримуватися режиму дня; чергувати відпочинок, фізичні та розумові навантаження; повноцінно харчуватися.

Який повинен бути режим дня дитини?

Відомо, що дитина не досипає на добу 1-1,5 години, тому влітку можна трохи відіспатися. Але це не означає, що спати потрібно до обіду, вставати треба не в 7, а в 9, і не дозволяти дитині засиджуватися допізна перед телевізором. А якщо вставати в рано, то і спати лягати раніше. Якщо все літо довго спати, то восени, з початком занять, буде сильніше відчуватися стрес від необхідності рано вставати.

Розумові навантаження

Відсутність інтелектуального навантаження влітку призводить до того, що мозок школярів приходить у стан сплячки, що призводить до забування та втрати основних учнівських навичок, набутих протягом року. Тому дуже важливо влітку обов’язково читати, розв’язувати рівняння, писати вправи, повторювати пройдений матеріал, звичайно не в таких обсягах як в період навчання, а в розумних.

Читайте також:  Що таке фільтр для води: переваги використання
Комп’ютер

Особлива проблема сучасного суспільства – комп’ютер. Сучасну дитину часто складно виштовхати на вулицю, тому, що їй цікавіше сидіти за комп’ютером, проводячи час за іграми та спілкуванням в соціальних мережах. Дитина не до кінця розуміє всю небезпеку впливу цього дива техніки на фізичний, психологічний і розумовий стан. Тому батькам слід стежити за тим, щоб чадо не проводило перед екраном комп’ютера більше 2х годин на день.

Фізичні навантаження

Потрібно стежити, щоб дитина щодня гуляла на вулиці, а не проводила час в квартирі під кондиціонером і перед комп’ютером. Щоб відірвати дитину від комп’ютера, можна купити їй велосипед або ролики. Можна влаштовувати спільні велопрогулянки, щоб приємно і корисно провести час з дитиною. Звичайно невід’ємний ритуал літнього відпочинку – купання в річці, плавання і перебування на свіжому повітрі зміцнює імунну систему. Гуляйте з дитиною ввечері, проводіть разом вихідні.

Здорове харчування

Влітку важливо поповнити запас вітамінів, тому важливо привчити дитину їсти сезонні ягоди, фрукти і овочі. Також потрібно пам’ятати, що перед вживанням ягоди, фрукти і овочі потрібно ретельно помити, щоб в організм не потрапили кишкова паличка або гельмінти.

Правила безпеки

Ви не завжди можете бути поруч і контролювати своє чадо. Тому потрібно навчити його основним правилам безпеки.

Правила пожежної безпеки. Якщо дитина залишається сама у квартирі, поясніть їй правила поведінки з вогнем, розкажіть, що може статися, якщо гратися з сірниками та запальничками, свічками та іншими легкозаймистими предметами. Багато батьків намагаються ховати небезпечні предмети, але всього запроторити неможливо. Розкажіть як поводитися при пожежі, що потрібно евакуюватися, покликати на допомогу дорослих, зателефонувати в пожежну службу.

Читайте також:  Лазерная эпиляция глубокого бикини — в чем особенность процедуры

Правила дорожньої безпеки. Навчіть дитину правильно і обережно поводитися на проїжджій частині, поясніть значення дорожніх знаків для пішоходів. Якщо дитина катається на велосипеді, то розкажіть, як безпечно їздити по проїжджій частині, як перетинати вулицю.

Правила поведінки на вулиці. Поясніть, як поводитися з незнайомими людьми, особливо які надають знаки уваги. Розкажіть, чому не можна ходити в покинуті будинки, на будови. Також краще не гладити бездомних домашніх тварин.

Куди відправити дитину влітку?

Літо в квартирі. Якщо немає можливості відправити дитину до бабусі в село, і дитина залишається в квартирі, то важливо скласти розпорядок дня. Дитині можна давати якесь посильне відповідальне завдання, яке їй потрібно виконати протягом дня. Наприклад, нарізати салат, полити квіти, винести сміття, сходити в магазин, пропилососити. Знову ж, розподілити час між відпочинком, прогулянками, заняттями, спілкуванням з друзями, читанням, комп’ютером, іграми. Якщо є можливість, можна домовитися з іншими батьками, і по черзі проводити час з кількома дітьми: ходити на пляж, в кіно, на риболовлю. Можна записати дитину в гурток малювання, або інший розвиваючий клуб за інтересами.

Читайте також:  Влияние стресса на репродуктивное здоровье и способы управления им

Літо за містом. Звичайно ідеальний варіант – літо в сільській місцевості, на свіжому повітрі у бабусі. Якщо є можливість у батьків, можна зняти будиночок в селі і провести там все літо. Тут можна поєднати літні прогулянки до річки, вживання екологічно чистих продуктів, вітамінів.

Літо біля моря. Лікарі стверджують, що оздоровлення дитини починається тільки через тиждень після адаптації до морського клімату. Тому, щоб дитина дійсно оздоровилася, на морському березі потрібно провести 3-4 тижні. Важливо пам’ятати, що перебувати на сонці можна тільки в ранкові та вечірні години. Щоб не згоріла шкіра потрібно користуватися спеціальними кремами, щоб не отримати сонячний удар потрібно носити головний убір і пити достатню кількість рідини.

Літо в таборі. Табір допомагає дитині навчитися будувати відносини з однолітками, стати більш самостійними, розширити кругозір, загартуватися, випробувати нові емоції. Сьогодні існує великий вибір різних таборів: спортивно-туристичні, творчі (де малюють, знімають кіно), тематичні (історичні, географічні), мовні (де можна закріпити знання іноземної мови). Табори знаходяться на природі, тому дитина там дихає свіжим повітрям і загартовується, також дитина дотримується режиму, не проводить час перед комп’ютером і телевізором, займається зарядкою.

Добре проведене літо – запорука доброго здоров’я, високої працездатності та відмінного настрою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРО ЩО РОЗПОВІСТЬ ДИТЯЧИЙ МАЛЮНОК

АВІТАМІНОЗ У ДІТЕЙ – ЯК ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМУ?