Токсиколог Михайло Кутушов: організм може постраждати через неправильно обрану закуску до алкоголю.

Михайло Кутушов повідомив в інтерв’ю, що непридатні закуски до алкогольних напоїв здатні шкодити печінці, шлунку, підшлунковій залозі, серцево-судинній системі. Говорячи про найбільш шкідливі закуски до алкоголю, токсиколог порекомендував не використовувати для цього копчені продукти, смажене м’ясо, рибу, кондитерські вироби.

«Усі копчені ковбаси, смажені м’ясо та риба спільно з алкоголем завдають серйозної шкоди. Така їжа напружує підшлункову, шлунок і головне – печінку, яка вже «зайнята» тим, що руйнує алкоголь», – пояснив учений.

У свою чергу, солодке з алкоголем утворює дуже велику дозу вуглеводів, яка почне перевантажувати підшлункову залозу. За словами Кутушова, не потрібно закушувати навіть солодкими фруктами, такими як кавун, диня чи виноград. Фахівець попередив, що з цими фруктами, що містять полісахариди, загалом погано поєднуються інші харчові компоненти – поєднання з ними нерідко спричиняють здуття, метеоризм, спазми та біль у животі.

Називаючи відповідні закуски, Кутушов уточнив: «ідеальною закускою під час застілля є сало, вершкове масло та соління».

Експерт пояснив, що солоні закуски можуть бути корисними, оскільки через спиртне знижується регуляція водно-сольового балансу, частішає сечовипускання і виникає зневоднення. Солоне спонукає пити більше рідини.

Олія та сало гальмують сп’яніння.