Особа людини може розповісти багато про його здоров’я. Однак для підтвердження діагнозу необхідний візит до лікаря і проходження відповідного обстеження.

Відбиток хвороби

Незважаючи на впровадження новітніх діагностичних систем, за останнім часом все більшою популярністю стали користуватися нетрадиційні методики діагностики. Наприклад, діагностика по вушних раковинах, очам, нігтям … Також існує і діагностика по обличчю. Як стверджував відомий лікар Микола Пирогов, будь-яка хвороба залишає слід на обличчі людини. І дійсно, існують захворювання, яких по обличчю може визначити навіть людина, що не має медичної освіти. Наприклад, наявність мішків під очима часто вказує на наявність проблем з нирками.

Звичайно ж, макіяж, допомагає приховати від оточуючих вас людей безліч вад на обличчі. Однак це жодною мірою не вирішує проблему. Деякі дефекти, яких ви хотіли б замаскувати можуть вказувати на наявність проблем всередині організму. Найкраще звернутися до лікаря і пройти повне обстеження. Адже вилікувавши хворобу, ви тим самим позбудетесь і від проблеми на обличчі.

Звертаємо увагу на очі

Очі, мабуть, це самі красномовні органи на обличчі, зовнішній вигляд яких може вказувати на наявність хвороби в різних органах і системах. Як уже згадувалося вище, мішки під очима – це ознака проблем з нирками. Також вони можуть сигналізувати і про серцевої недостатності. Разом з тим, не варто впадати в паніку, якщо ви в дзеркалі помітили припухлість під очима. Це може бути банальне перевтома, або це прояв алергічної реакції. У будь-якому випадку без достовірного діагнозу шукати в себе букет хвороб не потрібно.

Читайте також:  Де зробити МРТ в Івано-Франківську?

Ще одна проблема – це темні кола під очима. На жаль, сьогодні вони зустрічаються практично у кожного. Поганий і короткий сон і постійна напруга, створюване тривалою роботою за комп’ютером, роблять свою справу. Однак кола під очима можуть вказувати і на надлишок рідини в організмі. Пам’ятайте, що вода дуже важлива для нашого організму, проте занадто велика кількість рідини йде на шкоду. У добу пийте не більше 8 склянок.

Пожовклі білки – явна ознака, що вказує на проблеми з печінкою. Якщо білки ваших очей мають жовтуватий окрас, то обов’язково зверніться до лікаря і пройдіть обстеження. За допомогою призначеного лікування (в тому числі спеціальної дієти) ви поліпшите стан своєї печінки, а разом з нею і своїх очей. Сіруватий відтінок білків часто вказує на недолік кисню і порушення обмінних процесів в організмі. Почервоніння очей може бути наслідком запальних процесів або ревматоїдного артриту. Також про запальний процес в організмі можуть вказувати білі плями на райдужній оболонці очей.

Читайте також:  Ботокс волосся плюси й мінуси

Про порушення жирового обміну, зокрема підвищеному вмісті холестерину, можна судити, якщо у райдужній оболонці є біле оперізує кільце. Можливо, ви недостатньо рухаєтеся, або неправильно харчуєтеся. Варто перевірити рівень холестерину, і якщо він підвищений, то вжити необхідних заходів для його зниження.

Про що «шепочуть» губи?

ГубиЗверніть увагу на ваші носогубні складки. Якщо вони виражені яскраво, то це може бути наслідком деяких порушень в роботі травного тракту, наприклад виразки або кишкових інфекцій, які спричинили розвиток запального процесу в слизовій оболонці. На шлунково-кишкові захворювання також вказує вертикальна зморшка, розташована над верхньою губою.
Якщо ваші губи дуже бліді, то це може свідчити про збої в роботі таких життєво-важливих органів, як підшлункова залоза, нирки, печінка, серце, а також органів травного тракту. Крім того, бліді губи можуть бути за зниженого тиску.

Читайте також:  Станозолол для начинающих и опытных спортсменов

Синюшність губ часто вказує на проблеми в роботі серця. У такому разі зверніться до лікаря. Чим раніше ви визначите недуга, тим легше вам буде з ним впоратися.

Шкіра обличчя

Якщо шкіра обличчя дуже бліда, то найімовірніше у вас низький кров’яний тиск. Якщо ж при цьому у вас бліді губи, нігті і райдужна оболонка очей, то це може бути наслідком анемії. Високий тиск, навпаки, призводить до почервоніння шкіри обличчя. Нерідко при підвищеному тиску також відчувається жар на обличчі.

Постійно червоні або лілові щоки з характерним судинним малюнком говорять про захворювання легень або порушенні серцевої діяльності. А почервоніле підборіддя – це сигнал, що сповіщає про порушення функціонування селезінки.

Сіруватий відтінок шкіри обличчя, а також наявна набряклість вказує на серйозні порушення ниркової і сечовидільної системи.

Нестача вітаміну С зазвичай супроводжується сухістю шкіри, а також наявністю на ній білих плям. Вся справа в тому, що вітамін С необхідний для підтримування нормального рівня колагену, який і відповідає за гладкість і пружність шкірних покривів.