Майже кожна людина проводить з гаджетами в руках величезну кількість часу, починаючи від роботи за комп’ютером, закінчуючи звичайним переглядом стрічки в соцмережах. Така звичка негативно впливає на зір. Але підтримати здоров’я очей можна за допомогою скорочення часу за гаджетами та правильними продуктами.

«Правильне харчування допомагає підтримувати оптимальне функціонування нашого організму. Здоров’я очей та зір – це така важлива частина нашого здоров’я, якої люди часто нехтують», – розповів дієтолог Дейл Піннок.

Експерт порадив додати 3 страви, які допоможуть покращити здоров’я очей. Насамперед дієтолог нагадав про морську рибу. Так, наприклад, лосось багатий білком, омега-3 жирними кислотами та астаксантином – елементом, який допомагає знижувати ризик захворювань очей.

Замість лосося також можна їсти форель, креветки, сардини, макрель і навіть волоські горіхи або насіння чиа. Вони також містяться омега-3 і астаксантин.

Щоб захистити очі, необхідно звернути увагу і на помаранчеві овочі та фрукти. Справа в тому, що цей яскравий пігмент такі продукти отримують з фітохімічного антиоксиданту бета-каротину. Організм перетворює цей елемент на вітамін А, за рахунок чого вдається підтримати здоровий зір і запобігти таким небезпечним захворюванням як катаракта або глаукома.

Третій корисний для очей продукт – помідори. Цей популярний овоч багатий антиоксидантами та пігментом під назвою лікопін. Він сприятливо впливає на зір та стан очей загалом.