Дані помилки були визначені фахівцями Міністерства сільського господарства США, що проводили спеціальне дослідження проблеми обробки та вживання м’яса.

Одним з найбільш серйозних порушень при цьому експерти назвали ігнорування ретельного миття рук після контакту з м’ясом і в цілому погана гігієна рук на кухні під час приготування м’яса. За словами вчених, будь-яке м’ясо є носієм різних бактерій (наприклад, кишкової палички, бруцельозу). Також за умови випадкового попадання патогенних мікроорганізмів з м’яса в рот і шлунок людина може захворіти на дизентерію, менінгіт, хворобами серцево-судинної системи, постраждати від ниркової недостатності.

Експеримент із заздалегідь зараженим безпечними бацилами м’ясом показав: люди, які з ним контактували посприяли тому, що мікроби опинилися всередині контейнерів зі спеціями, на посуді, ручках шаф і холодильника, а також в салатах. Учасники цих випробувань, не знали заздалегідь про задум вчених, потім розповіли, що під час готування м’яса вони обполіскувати руки у воді і струшували краплі, або лише злегка протирали руки рушником.

Читайте також:  Чим небезпечне куріння у підлітковому віці

Вчені настійно радять після маніпуляцій з м’ясом ретельно мити руки з милом і потім насухо витирати.

Іншою грубою помилкою фахівці вважають манеру різати м’ясо та інші продукти на одній дошці. Для розрубування м’яса повинна існувати своя дошка, яку ні в якому разі не можна застосовувати для нарізки хліба або овочів, наголосили медики.

Крім цього дуже важливі дані про санітарно-епідеміологічний контроль, кажуть лікарі. Якщо м’ясо купується на ринку, потрібно обов’язково вимагати висновок ветеринарного контролю.

Джерело: МедікФорум