Вчені радять всім тим, хто мріє прожити довше, залишатися активними, вживати здорову їжу і утримуватися від шкідливих звичок. Але у довгожителів-рекордсменів, які переступили через 100-річний рубіж, є і деякі інші рецепти, які здатні здивувати.

Наприклад, 105-річна Люсьєн Клотье зі штату Мен стверджує, що живе так довго завдяки щоденним прогулянкам на 1,6 км і … алкоголю. “Пийте червоне вино не рідше разу на день, – каже жінка. – Так, це дуже корисний напій для вашого здоров’я!”
 
Ще одна 105-річна долгожителька Перл Кантрелл з Техасу любить балувати себе тарілочкою бекону і “кавовим пудингом” щоранку, якщо вірити її синові Біллі Аллену. Кавовим пудингом вона називає каву з великою кількістю цукру, молока і бісквітів. Подібну їжу ніяк не назвеш здоровою, але Перл звикла до неї за час такого довгого життя.
 
Що мешкає в Детройті Джерален талієм є найстарішою мешканкою США, адже їй вже 115 років. Своє дивовижне довголіття вона пояснює вірою в Бога. “Давним-давно я попросила Бога про те, щоб він забрав мене до себе, коли прийде час, тому я не люблю хворіти, – розповідає жінка. – Відтоді відчувають себе досить непогано”.
 
І поки довгожителі дають такі суперечливі поради, вчені продовжують гадати про те, чому тим чи іншим людям вдається дожити до 100, а більшість не дотягує і до 80. Що ж тут важливіше: хороша генетика або здоровий спосіб життя? Безсумнівно інше – число довгожителів неухильно збільшується, і у нас з’являється все більше шансів потрапити в їх ряди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СЕКРЕТ ДОВГОЛІТТЯ – ГОСТРА ЇЖА

ДОВШЕ ЖИВУТЬ ТІ, ХТО МЕТУ В ЖИТТІ

ЗАКОНИ ДОВГОЛІТТЯ