Чи знали ви, що відбілююча зубна паста містить перекис водню, а фтор – токсичний і дуже небезпечний елемент? З чого ж роблять зубну пасту?

Склад зубної пасти

Речовини, що входять до складу сучасної зубної пасти, можна розділити на кілька категорій: очищувач, піноутворювач, відбілювач, антибактеріальний компонент, речовина, що знижує чутливість тканин.

В якості очисника і піноутворювача використовується хімічна речовина, що є основним інгредієнтом шампунів і гелів для душу, засобів для миття посуду та іншої побутової хімії – лаурилсульфат натрію.

Небезпека лаурилсульфату натрію

Вважається, що лаурилсульфат натрію здатний глибоко проникати в тканини людського організму і накопичуватися тканинах, що може викликати зміни білкового складу клітин і привести до розвитку таких хвороб, як катаракта.

Найбільшу небезпеку цей інгредієнт представляє для дітей: з одного боку, їх організм чутливіше відноситься до цього елемента, з іншого, завдяки тому, що паста ароматизується і робиться «смачною», вони часто її ковтають.

Відбілюючі зубні пасти

В якості відбілюючих елементів в зубній пасті можуть використовуватися як відносно безпечні абразивні речовини, наприклад, крейда або сода, так і пероксиди. Найвідомішим пероксидом є перекис водню.

Завдяки сильним окислюючими властивостям, перекис водню використовується як засіб для відбілювання тканин, знебарвлення волосся, а так само антисептик. Довготривалий контакт з порожниною рота здатний викликати подразнення та опіки.

Правда про зубну пастуЗубна паста проти карієсу

Всім відомо, що для боротьби з карієсом в пасту додаються сполуки фтору. Але не всі знають, що в більшості випадків ці сполуки не здатні проникнути в тканини зуба, і потрібні лише для того, щоб гордо написати на упаковці «зубна паста з фтором».

Крім того, існують супротивники фторування води і зубної пасти, адже фтор – досить токсична речовина, що накопичується в організмі і отруює його. Потреби організму у фторі мінімальні, і легко отримати передозування.

Як вибрати хорошу зубну пасту?

По-перше, намагайтеся не використовувати відбілюючі зубні пасти. Вони надзвичайно погано діють як на емаль, стираючи верхні шари і витягаючи мінерали, так і на слизові оболонки порожнини рота, викликаючи хімічні опіки.

По-друге, ні в якому разі не допускайте попадання зубної пасти в шлунок, і ретельно прополіскуйте рот водою після чищення зубів. Якщо зуби чистить дитина, обов’язково стежте за тим, щоб вона не ковтала зубну пасту і не пробувала її на смак.

Зубна паста містить багато хімічних речовин, прийом всередину яких здатні викликати серйозні захворювання, а відбілювання зубів в домашніх умовах небезпечно подвійно. Крім того, не забувайте про правильний вибір зубної щітки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗУБНА ПАСТА: ЯКУ КУПУВАТИ?

ОПОЛІСКУВАЧІ ДЛЯ РОТА: ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ЗУБНУ НИТКУ