У мільйонів людей відзначається негативна реакція на молочні продукти. Прийнято вважати, що проблема в лактозі, яка міститься в молоці. Однак останні дослідження кажуть: винен також білок A1, передає The Daily Mail.

На декількох фермах Британії вже виготовляється експериментальне молоко, де проблемний білок замінений на безпечну альтернативу – A2. І експерименти доводять, що А2 не викликає побічних ефектів. Приміром, у Китаї проводилося випробування – людей просили випити 300 мл молока. Стан добровольців оцінювали через 1, 3 і 12 годин.

Виявилося, що у тих хто пив молоко з білком A2, стан травлення покращився порівняно з споживанням звичайного молока. В Університеті Кутрин (Австралія) проводився свій експеримент, і він показав, що молоко з білком А2 і без білка А1 краще переноситься шлунково-кишковим трактом. Притому, люди з діагностованою непереносимістю лактози спокійно пили молоко з білком А2.

Читайте також:  Лікарі пояснили причину раптової зупинки серця у молодих

Дивно, але спочатку всі домашні корови давали молоко без білка A1. У ньому містився тільки білок А2. Однак сьогодні з незрозумілих причин левова частка коров’ячого молока містить саме білок А1.

Джерело: meddaily