Замість нудних монотонних вправ для очей можна долучитися до захоплюючих ігор, які дозволять вам поліпшити зір.

Про важливість гігієни зору знали ще в глибоку давнину. Так, перші вправи для очей були розроблені задовго до нашої ери. За останні кілька десятків років спосіб життя людини зазнав значних змін, які самим негативним чином позначаються на стані нашого «дзеркала душі». Тривале проведення часу за комп’ютером, гіподинамія, читання в транспорті та інша діяльність вимагають граничної зорової концентрації, що призводить до швидкої стомлюваності очей. В результаті, вже в молодості у багатьох відзначається порушення акомодації, що вимагає корекції з застосуванням окулярів, контактних лінз або ж проведення хірургічної операції. Уникнути такого драматичного розвитку подій допоможе гігієна зору, одним з компонентів якої є вправи на тренування зору і розслаблення очних м’язів.

На сьогоднішній день розроблено безліч комплексів вправ для очей, проте далеко не кожен з нас може похвалитися самодисципліною і терпінням, щоб виконувати їх щодня. Гарною підмогою в даному випадку можуть стати захоплюючі ігри, що тренують зір. Вправи для тренування зору в ігровій формі виконуються із задоволенням, в чому їх безсумнівна перевага перед «класичною» фізкультурою для очей. Особливо такі ігри сподобаються дітям.

Читайте також:  Можливі проблеми з контактними лінзами та їх вирішення
Збираємо пазли

Збирання картинки «по шматочках» – це відмінний спосіб тренування бінокулярного зору. Копітка робота над пошуком відповідних пазлів покращує рухливість очей. Ви можете придбати готовий набір пазлів в магазині або ж скористатися комп’ютерним варіантом цієї гри.

Зіграємо в дартс

Дартс – це не тільки цікава гра, що дозволяє приємно провести час в компанії друзів, а й прекрасна можливість розвити стереоскопічний зір, окомір і влучність. Дорослі можуть використовувати класичний комплект для дартсу, з дротиками. Дітям замість дротиків краще використовувати альтернативні снаряди, наприклад кульки з липучками.

«Нитка Аріадни» для очей

Дуже корисною для очей буде пошук виходу в схематично намальованому лабіринті. Існують кілька варіантів таких лабіринтів, які спонукають людину виконувати різні рухи очними яблуками. Необхідно щодня грати в цю гру протягом 5-7 хвилин, при цьому постійно фіксувати свої досягнення.

Читайте також:  Можливі проблеми з контактними лінзами та їх вирішення

Гра в лабіринт сприяє розвитку чутливості макули, підвищенню гостроти зору, а також поліпшенню кровопостачання очей.

Настільний теніс для прекрасного зору

Вправи зі зміною відстані фокусування зору можуть здатися нудними. Чи не краще замінити їх грою в настільний теніс! Адже ефект від цієї гри для очей буде куди краще, ніж від монотонних вправ.

Під час гри в настільний теніс (великий теніс або бадмінтон) гравцеві необхідно постійно стежити за кулькою, що змінює положення. Іншими словами, відбувається динамічна зміна фокусування погляду. Користі від гри буде більше, якщо використовувати кульки різних кольорів.

Під час гри в теніс очні м’язи отримують різноманітне навантаження, що тренує акомодацію і покращує кровопостачання ока.

Мобільні додатки для очей

Майже кожен з нас є досвідченим користувачем смартфонів і планшетних комп’ютерів. На сьогоднішній день існують десятки і сотні різних програм з вправами для корекції зору за будь-яких порушеннях. Все що вам потрібно, це закачати необхідний для вас додаток на мобільний пристрій і користуватися ним. Безліч таких програм виконані в ігровій формі, що дозволяє користувачеві поєднати корисне з приємним.

Читайте також:  Можливі проблеми з контактними лінзами та їх вирішення
Про важливість харчування

Варто пам’ятати, що одних лише вправ для хорошого зору явно недостатньо. Око – це складний орган, для хорошої роботи якого необхідні вітаміни, мінерали та інші біологічно активні речовини. Тому, крім фізичних тренувань, важливо подбати і про збалансоване харчування.

Для підтримки гарного зору організм потребує каротиноїди, вітаміни С, Е, ненасичені жирні кислоти, а також мінерали цинк і селен. Особлива роль в даному випадку відводиться каротиноїдам – лютеїн з зеаксантином, що володіють вираженими антиоксидантними властивостями. Вони захищають тканини ока від вільних радикалів, кількість яких збільшується з віком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОСНОВНІ МЕТОДИ ОЗДОРОВЛЕННЯ ОЧЕЙ

ЗДОРОВА ДІЄТА ДЛЯ ЗОРУ

ЩО РОБИТИ, ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ЗІР?