Сила стиснення щелепи чоловіків у віці 70 років може передбачити тривалість їх життя, говориться в дослідженні, опублікованому в журналі Oral Rehabilitation.

Ризик померти до 80 років у чоловіків зі слабким укусом підвищується на 84%. Взаємозв’язок сили стиснення щелепи і тривалості життя виявилася значною навіть при обліку таких чинників, як важкі хвороби ясен або адентія (втрата зубів). Примітно, що на довголіття жінок сила укусу ніяк не впливає.

Слабкий укус може бути ознакою погіршення функцій опорно-рухового апарату, що в остаточному підсумку приводить до інвалідності і смерті, припускають дослідники. Низьке споживання вітамінів, мінералів та інших поживних речовин також може вплинути на здоров’я порожнини рота, збільшуючи вразливість людей до хронічних захворювань.

Читайте також:  Лікар назвав картопляне пюре однією з найкорисніших страв при застуді

У дослідженні, розпочатому в 1998 році фахівцями з університетів Ніігати і Кюсю (Японія), взяли участь 559 осіб, що народилися в 1927 році (282 чоловіків і 277 жінок). На початку дослідження пацієнти пройшли медичний огляд і розповіли лікарям про свою дієту, жувальну здатність і шкідливі звички. Максимальну силу їх укусу вимірювали в Ньютонах за допомогою електронного записуючого пристрою Occlusal Force-Meter GM10.

18 років по тому вчені офіційно заявили, що літні чоловіки з низькою силою укусу мали підвищений ризик смерті від різних причин протягом наступних 13 років життя. Їх ровесники, які не мають проблем з жуванням, ставали довгожителями набагато частіше (22% смертей проти 37%).

Читайте також:  Що трапиться з організмом, якщо ви сидітимете в телефоні перед сном: чотири наслідки

Здоров’я ротової порожнини і раніше пов’язували з тривалістю життя. Приміром, в 2016 році вчені повідомили, що карієс і запалення ясен можуть стати причиною інфаркту міокарда.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО ПРО ВАШ ОРГАНІЗМ РОЗПОВІСТЬ СТАН ЗУБІВ