Число інсультів у США знижується, але це стосується в основному чоловіків, а не жінок, – повідомляє журнал “Neurology”.

Протягом багатьох років інсульти частіше виникали у американських чоловіків, ніж у жінок. В останні роки вдалося знизити частоту нападів стенокардії, однак нові дослідження показують, що це стосується в основному чоловіків, а число жінок, які постраждалих від інсультів залишилося в принципі таким же. За даними Centers for Disease Control and Prevention (CDC), інсульт, впав на п’яте місце серед причин смерті чоловіків, а для жінок як і раніше займає четверте місце.

Команда доктора Трейсі E. Мадсен з Університету Брауна в Провіденсі зібрала дані, які стосуються дорослих людей, що перенесли інсульт, які живуть в області південно-західного Огайо і північного Кентуккі ( проживають 1,3 мільона осіб ) в період між 1993 і 2010. Вчені проаналізували дані з лікарень, клінік і від коронера.

Читайте також:  Дві кави на день подвоюють ризик смерті для гіпертоніків

Перший інсульт перенесли в цілому 7710 чоловік, з яких 57 відсотків. становили жінки. У їх випадку інсульт наступав в середньому у віці 72 років. Чоловіки мали інсульт раніше – в середньому у віці 68 років.

Частота розвитку інсультів значно знизилася у разі чоловіків – на початку дослідження було 263 інсультів на 100 000 чоловіків, вкінці – 192 на 100 000. У випадку жінок було відповідно 217 і 198 інсультів на 100 000, що не є значною статистичною відмінністю.

Також, коли приймався до уваги тип інсульту тільки у чоловіків, видно було помітне зниження частоти ішемічних інсультів, спричинених тромбом або закупоркою артерії (з 238 на 165 на 100 000). У випадку жінок, різниця не була статистично значною (відповідно 193 і 173 на 100 000). Показники інсультів геморагічних ускладнень для обох статей не змінилося.

Читайте також:  Ці рослинні олії викликають запалення та підвищують ризик утворення тромбів

Поки не відомо, чому зниження частоти інсультів спостерігалося тільки у чоловіків. Можливо, у випадку жінок фактори ризику не настільки добре контролюються.