Ромашковий чай і тепле молоко, якщо пити їх ввечері, допомагають поліпшити сон, повідомляється в дослідженні американських вчених.

За словами експертів, поганий сон може стати причиною атеросклерозу. Це небезпечне захворювання, при якому страждають стінки судин. На них відкладаються холестеринові бляшки, жири у вигляді нальоту. Через це стінки судин ущільнюються і втрачають еластичність, просвіт артерії звужується, а потік крові утруднюється. Все це призводить до розвитку серцево-судинних захворювань.

Тепле молоко містить амінокислоту триптофан, що підвищує рівень серотоніну в крові. Він є попередником мелатоніну, що регулює природні механізми сну.

Ромашковий чай має безліч корисних властивостей, наприклад, він полегшує симптоми застуди, зменшує запалення і покращує здоров’я шкіри. Ромашка може допомогти при неспокої і безсонні. Потрібно пам’ятати, що це лікарська рослина, зловживати нею не варто, так у неї є протипоказання, зокрема, вагітність. Може викликати алергічну реакцію.

Вишня є відмінним джерелом триптофану і мелатоніну. Вживання двох чашок (480 мл) вишневого соку в день може підвищити рівень мелатоніну і поліпшити сон в цілому. Якщо тепле молоко і ромашковий чай краще пити перед сном, то вишневий сік можна вживати протягом дня, тим більше що це дуже смачно.

За словами медиків, при будь-яких порушеннях сну розвиваються втома, пригніченість, депресія, знижуються увага, пам’ять, життєва активність. Також відомо, що безсоння може призвести до ожиріння.